Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 10 profesionet që çojnë në divorc prej Sat 17 Aug 2013, 17:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


10 profesionet që çojnë në divorc

Nga aktiviteti që një njeri kryen, varet edhe ecuria e martesës. Ky fakt konfirmohet nga një studim amerikan i Ranford University, ku u analizuan rastet e divorcit në 100 vitet e fundit, bazuar edhe në profesionet që partnerët kishin.

Dy studiuesit amerikanë Michael Aamodt dhe Shawn McCoy, duke analizuar të dhënat, renditën profesionet kryesore, bazuar në personat e ndarë sipas këtyre profesioneve.
1-Balerinë dhe koreografë
2-Bariste
3-Masazhatorë
4-Kasierë në sallën e lojës
5-Punonjës në kompanitë ushqimore dhe duhanit
6-Operatorët e Call Center
7-Infermierë, psikiatër
8-Të punësuar në spektakle dhe sport
9-Operator teleshitës
10-Kamerierë, Punonjëse shtëpiake


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: 10 profesionet që çojnë në divorc prej Mon 09 Sep 2013, 07:53

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
7-Infermierë, psikiatër


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons