Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Planeti i 12 prej Thu 02 Jun 2011, 20:11

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Burime te brendshme te NASA spekulojne 2/3 e popullsise se planetit do te vdesin gjate shkembimit te poleve te shkaktuar nga kalimi i Planetit X ne 2003. Nje tjeter 2/3 e atyre qe do mbijetojne fillimisht do zhduken nga uria dhe ekspozimi ndaj elementeve brenda 6 muajve.

Cdo agjensi sekrete qeveritare ne SH.B.A eshte teresisht e vetedijshme me ate qe pritet te ndodhe ne 2003-shin dhe po pergatiten. Vatikani gjithashtu. Publiku nuk po lajmerohet dhe nuk po i jepet mundesia te pergatitet.

Vellimi i te dhenave nga sherbimet sekrete, observatoret, dhe Vatikani ka per te shperthyer ne mase. Historia me e rendesishme mbi Toke per me shume se 3000 vjet po perhapet shpejt, nga permbajtja e tregjeve financiare dhe mediave kryesore per shkak te frikes se panikut dhe kolapsit financiar.

Publikut mund ti jepet nje shans te pergatite duke u informuar. Planeti yne eshte duke shkuar drejt ndryshimeve te medha tokesore edhe nje here ne pranvere te 2003 si rezultat i kalimit te planetit tone te 10te midis sistemit tone diellor. Planeti X orbiton ndermjet diellit tone dhe binjakut te tij te erret.

Nje diagram i 1987 i NEW SCIENCE & INVENTION ENCYCLOPEDIA (Enciklopedia e Shkences dhe Shpikjes se Re) tregon diellin tone binjak dhe planetin e 10te.

"Ky diagram u shfaq ne 1987 ne edicionin e New Science and Invention Encyclopedia te publikuar nga H.S. Stuttman, Westport, Connecticut, USA. Artikulli diskutonte qellimin e kapsulave hapsinore Pioneer 10 dhe 11. Qarte shfaqet “Nemesis” nje emer popullor i shokut binar te diellit tone, nje yll i vdekur. (Sistemet diellore binare me sa duket jane rregull ne galaksine tone, dhe jo perjashtim.).

Pse tregon ky diagram vendondodhjen e perafert te Planetit X (te njohursi Planeti i 10te ose i 12te)? Planeti X ne fakt eshte prezantuar ne kete enciklopedi te respektuar. Disa kane sygjeruar trajektoret e Pioneer 10 dhe 11 u zgjodhen per te patur nje fiksim trekendor rreth Planetit X, nje sygjerim qe ky grafik do te mbeshteste."

Zecharia Sitchin, shkollari i riemeruar boteror, autor i "The 12th Planet"(Planeti i 12te) dhe arkeolog, tegon mbi kete rast njohurite e tij per kthimin e Nibiru NE KETE KOHE!" Do ishte shume e rrezikshme po te dilnin me publikisht reth kesaj per shkak te peshes se tij ne komunitetin shkencor.

Nje grup shkencetaresh ne Rusi ne vitin 2000 mbajten mbledhje te shumta per te diskutuar planetin e zbuluar nga nje prej observatoret e tyre me te medhenj. Nje profesor dhe fikiant 66 vjecar beri te ditur se mori pjese ne kete mbledhje.

Kjo coi ne te famshmin "Problem 2003" e sherbimit te lajmeve Reuters ne 13 Shtator 2000. Zyrtare te larte te qeverise ruse mblodhen nje komision per te studiuar problemin i cili thuhej se pritej te shkaktonte "nje varg pasojash dhe nje tkurrje masive te popullates." Ata vrisnin mendjen nese Rusia do te ekzistonte si shtet as kesaj.

Andrei Shukshin, i cili shkruajti kete histori, ka pranuar publikisht se nuk dinte pse udheheqesit ruse thonin kete dhe shtoi spekulimin e tij, i cili nuk bazohej ne ngjarje.

Kontakte private te nje pasaniku gjerman me nje observator te madh ne Sh. Petersburg, Rusi nxorri ne pah informacione interesante. Personi i ngarkuar per gjetjen e planeteve te rinj aty pranoi se kishin 3 vjet qe vezhgonin Planetin X dhe jane te shqetesuar rreth demit subjektiv qe do ti shkaktonte Tokes gjate kalimit te tij. Emri qe i dhane Planetit X ishte "Raja Sun" ose "Great Star(Yll i Madh)."

"CFARE PO NA AFROHET?"

At Malachi Martin shpjegon ne 1997 se trupi qiellor qe po na afrohet do shkaktoje miliona viktima gjate kalimit te tij ne 5-10 vjet.

Edhe Vatikani ka teleskopin e tij. VATT (Vartican Advanced Technology Telescope = teleskopi me teknologji te avancuar) operon ne Observatorin Mt. Graham te lokalizuar ne Arizona.

Biografia e Malachi Martin: At Malachi Martin, teolog eminent, ekspert i Kishes Katolike, ish Jezuit dhe profesor Institutin Pontifikal Biblik te Vatikanit, eshte autori i best-seller-eve kombetare ne Vatikan, “The Final Conclave”, “Hostage to the Devil”, dhe “The Jesuits”.

Ai u trainua per teologji ne Louvain. Aty mori doktoraturat ne Gjuhe Semit, Arkeologji dhe Histori Lindore. Ne vijim studioi ne Oxford dhe ne Universitetin Cifut ne Jeruzalem. Prej 1958 deri 1964 ai sherbeu ne Rome, ku ishte nje i afert me Kardinalin e riemeruar Jezuit Augustin Bea dhe Papa Gjoni XXIII.

Martin vdiq ne 1999. Disa besojne vdekja e tij ishte rezultat i pohimeve te tij te hapura per planetin X dhe qe Vatikani nuk deshi te tregoje kete ishte gjithashtu e lidhur me Sekretin e Trete te Fatimas.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons