Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Prej muajsh, madje prej një viti përpiqesha të ndërtoja një urë ko munikimi me të, por deri para një jave çdo përpjekje më kish rezultuar e dështuar. E si për çudinë time, atëherë kur s’ma priste mendja, telefoni ngrihet dhe Elsa Lila përgjigjet.Zëri i adhuruar nga shumëkush, natyrisht edhe prej meje, më ç’orientoi pak dhe sekondat e para e pata të vështirë të gjeja fjalët e duhura. Por gjithçka u ndreq më tej, komunikimi u bë më i afërt, gati gati miqësor dhe biseda në ato pak minuta shkoi për mrekulli. Sigurisht ju e kuptoni që dëshira ime ishte për të realizuar një intervistë me të, por Elsa më tha se intervista do të ishte më e përshtatshme në një kohë të dytë. Gjithsesi pas insistimit tim, arrita që t’i vjedh disa përgjigje lidhur me ndjesitë që e kanë shoqëruar për herë të parë këto 12 muaj.Siç dihet tashmë prej një viti, këngëtarja e dashur e skenave tona është bërë nënë. Artistja shumë e njohur e muzikës shqiptare është bërë mama për herë të parë në ditën ndërkombëtare të guas (para 1 viti). Në orët e pasdites së 8 marsit të 2011-ës, Evita i ka dhënë përshëndetjen e parë kësaj bote me të qarën e saj foshnjore. Veç mrekullisë me emrin Evita, këngëtarja Lila, sikundër kemi mësuar është shumë e lumtur edhe që ka gjetur njeriun e zemrës, Alessandron. Takimi me të ka qenë sa i veçantë aq edhe romantik…Përpjekja e saj për t’u shkëputur për pak çaste nga kjo botë e zhurmshme, në një tjetër, ku mbizotëron paqja dhe qetësia e ka njohur me zhytësin profesionist. Një dashuri me shikim të parë në ishullin e Madagaskarit. Pasioni i zhytjes ka qenë ai që i ka bashkuar në një det të tërë fantazish dhe realitetesh. Përpos pasioneve të njëjta, kanë shumë gjëra që i bashkojnë. Karakteri, shpirti i lirë, adhurimi që kanë për fëmijët. Të dashuruar kokë e këmbë pas gjetjes perfekte të njëri-tjetrit, ata bien dakord dhe në një tjetër ide, antikonformizmin që kanë për martesën. Kanë vendosur të mos martohen.Kështu është shprehur edhe vetë Elsa në intervistën e para një viti, e bindur për ritualin e njëjtë të kësaj forme të jetuarit. Megjithatë është e sigurt për diçka tjetër, është shumë e dashuruar, dhe shumë e lumur. Duke u rikthyer tek Evita që këtë javë festoi 1-vjetorin, – emri i së cilës erdhi si një homazh për nënën që aq shumë i ka munguar këngëtares, – Elsa tregon se vogëlushja ia ka ndryshuar kryekëput jetën. “Më duket sikur jam në një tjetër botë, po jetoj një jetë të dytë”, – thotë Elsa, ndërsa fillon të më tregojë axhedën që kanë krijuar për ditëlindjen e saj të parë, këtë 8 mars.“Ishte e kotë të organizonim dreka e darka, ku Evita nuk do të argëtohej fare, prandaj duke qenë se shumë muaj i ka kaluar në Madagaskar, në mes të natyrës dhe kafshëve nga të cilat është shumë e tërhequr, menduam ta kalonim në kopshtin zoologjik këtu në Romë mes tigrave, xhirafave e elefantëve”, – vijon ajo. Gjatë bisedës telefonike këngëtarja simpatike ka ndarë me ne edhe një sekret të vogël. Për artdashësit largimi i saj nga skena këto vite s’është përqafuar fort, ama lajmi i mirë është që ajo do të rikthehet.Shumë shpejt madje. Ajo do të vijë me një projekt muzikor, pjesë e të cilit do të jetë edhe engjëlli i saj. Aktualisht Elsa është zhvendosur në Itali, ndërkohë që jeta e saj është ndarë mes dy kontinentesh, Afrikës dhe Europës. Përpara se të përshëndetemi, Elsa thotë: “Mund të shtosh edhe një detaj të vogël, për të cilin ndihem krenare.Evita ime, edhe pse 1 vjeç akoma pi qumështin e gjirit tim, natyrisht krahas ushqimeve të tjera që ha”, – shton këngëtarja duke më treguar sakaq edhe për tiparet e së bijës që si çdo fëmijë është shumë e bukur. “Evita ka sy të mëdhenj blu, flokë ngjyrë gruri, është komike si tip, ekspresive dhe shumë e lëvizshme”, – thotë Lila, duke më dhënë mua kështu katalizatorin për pyetjen pasuese: – “Kujt i ngjan më shumë vajza?”. “Është një miks midis meje dhe Aless. Sytë blu për fat të mirë i ka nga i ati. Megjithatë një miku ynë, piktor i njohur dhe natyrisht me një sy të rafinuar estetik kur na pa së bashku, tha: Evita është si Elsa me ngjyra, Elsa si Evita bardh e zi”, – përfundon këngëtarja e dashur dhe e suksesshme.E kështu, me lumturinë që na e besoi ne këtë rrëfim të parë pas lindjes së vajzës, ndonëse jo të plotë, po e mbyllim këtë shkrim, duke pritur plot kërshëri suprizën e saj të madhe, ku shpresojmë të zbulojmë edhe portretin e vajzës së vogël…Deri atëherë i urojmë Elsës, Evitës dhe Alessandros të kalojnë ditë të qeta e të gëzuara…
(er.nu/Bluetooth/BalkanWeb)

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
te ngjoj ndonje keng te ksaj ne youtube sepse x momentin sme kujtohet gje prz


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons