Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Jeta e natës prej Fri 03 Feb 2012, 15:47

Vizitor

avatar
Vizitor

Fundjava është dita kur të gjithë përpiqen t’i arratisen monotonisë, punës dhe postit që mbajnë.

Ritmet latine, një gotë verë apo një darkë në shoqërinë e miqve janë zgjedhjet e atyre që gjejnë kohë për të shijuar jetën e natës.

“Është një pasion ose një zakon dhe nuk mund t’i ndahem. Mundohem të gjej mundësinë që të kërcej qoftë edhe një herë në javë”, shprehet një vajzë.

Duket se muzika latine është ndër më të preferuarat e të rinjve.

“Muzika latine më pëlqen më shumë sepse është e gjallë dhe ka shumë ritëm”, thekson një tjetër frekuentuese e jetës së natës.

Ka shumë nga ata që nuk e mendojnë dot jetën e tyre pa daljet në mbrëmje. Por ka edhe nga ata të cilët nuk i japin dot kuptim ditës pa jetën e natës.

Në Korçë, në djepin e serenatave dhe mbrëmjeve romatike, brezi i ri vijon ta ruajë këtë traditë. Është ndër të pakët qytete të vendit ku jeta nuk mbaron me përfundimin e ditës.

“Adoleshentët I frekuentojnë shumë pub-et”, thotë një i ri korçar.

Për këta njerëz shtegëtarë që shpërfillin gjumin e natës, argëtimi nuk ka çmim. Muzikë, kërcim dhe pije pa fund për tëo gjithë deri në agim.

Ata që nuk dalin natën

Të dalat nën dritën e hënës, nën ritmin e vrullshëm të klubeve dhe dëshirës për të festuar me miqtë nuk i bashkohen të gjithë, madje ka nga ata që nuk kanë dalë asnjëherë natën.

Megjithëse janë të rinj, janë të kufizuar në zgjedhjet dhe dëshirat e tyre. A është jeta e natës mundësia më e mirë për t’u argëtuar?

“Nuk më pëlqen jeta e natës sepse ka shumë zhurmë”, shprehet një vajzë.

Thonë se jo, por a është vërtetë se kjo është dëshira e tyre dhe nuk duan të bëhen pjesë e një aventure të vogël, apo janë prindërit ata që i kufizojnë për të qëndruar jashtë deri në orët e para të mëngjesit?

“Lejen e kam gjithmonë, por nuk më pëlqen të dal natën, nuk e kam në tip“, thekson një tjetër vajzë.

Në këtë rast vërtetohet shprehja: “Cdo gjë ka dy anë, ekstreme të njëra tjetrës!”

Disa e adhurojnë jetën e natës e bëjnë cdo sakrificë për të qenë protagonistë në të. Por ka edhe nga ata , të cilët e shpërfillin ketë stil jetese me mendimin se, zbavitja nuk mund të shtrihet tej limiteve ekstreme te nje dite.

2 Re: Jeta e natës prej Sun 10 Feb 2013, 04:49

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ritmet latine, një gotë verë apo një darkë në shoqërinë e miqve janë
zgjedhjet e atyre që gjejnë kohë për të shijuar jetën e natës.
i bej diten kur jam e mrz sesht nevoja me dal natennnn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons