Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shenjat astrologjike prej Thu 19 May 2011, 14:11

Vizitor

avatar
Vizitor
DASHI

MOTOJA: UNË JAM
KARAKTERISTIKAT: Ndërmarrës, i guximshëm, impulsiv,
kokëfortë, dinamik. Ka energji të madhe, por nuk ka vullnet të
qëndrueshëm. Ka bukurinë fizike. Bën luftë të përjetshme dhe është në
aktivitet të vazhdueshëm. Adhurues i sportit dhe i të gjitha
aktiviteteve fizike.
PLANETI: Marsi.
PROFESIONI: Politikan, inxhinier, avokat, komik, ushtar, kimist, astronom, kirurg, mishshitës, floktar.
MANGËSIA: Arrogant, i pamatur.

DEMI

MOTOJA: UNË KAM
KARAKTERISTIKAT: Stabil, i durueshëm, këmbëngulës,
inert. Ka një vullnet të jashtëzakonshëm. Adhuron shtëpinë dhe
familjen. Është i dhënë pas përfitimeve ekonomike. Nuk heq dorë lehtë.
I do gjërat luksoze, stolitë, rrobat e bukura. Mund të jetë tepër i
bukur, ose i shëmtuar.
PLANETI: Venera.
PROFESIONI: Artist, kreator mode, lulishtar, ëmbëltor, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, skulptor, shkencëtar.
MANGËSIA: Posesiv, i ngutshëm.

BINJAKËT

MOTOJA: UNË MENDOJ
KARAKTERISTIKAT: I shpejtë, i zhdërvjelltë, kureshtar,
komunikues, i shoqërueshëm, i aftë. Bën disa punë njëkohësisht. Në
fytyrë mban maskë. E do dijen vetëm për vete. Ka pamje rinore dhe
shpirt të ri.
PLANETI: Merkuri.
PROFESIONI: Jurist, ekonomist, matematikan, shkrimtar,
shkencëtar, shahist, basketbollist, artist, spiker, mësues, postier,
tregtar, nëpunës, zanatçi, botues.
MANGËSIA: Sipërfaqësor dhe mosmirënjohës.

GAFORRJA

MOTOJA: UNË NDIEJ
KARAKTERISTIKAT: Epshor, misterioz, i përkushtuar. Ka
imagjinatë të bujshme. Në aspektin amësor është i butë. I do shtëpinë
dhe familjen. Ka vullnet të dobët dhe është i dhënë pas pijes. Rëndom
personat e kësaj shenje nënat i përmbytim me ndjeshmëri të tepruar. Kjo
është shenja astrologjike më emocionale. Ka imagjinatë të fortë.
PLANETI: Hëna.
PROFESIONI: Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mësues, psikoterapeut.
MANGËSIA: Së tepërmi i ndjeshëm, koprrac.

LUANI

MOTOJA: UNË DUA
KARAKTERISTIKAT: Dëshiron të jetë në qendër të
vëmendjes, në krye të aksionit. I do jetën, fëmijët, pushtetin.
Dëshiron të urdhërojë, të shtypë. Është autoritar, shpirtgjerë dhe
elegant. Bie në komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetësor.
Nëse niset rrugës religjioze, bëhet përjashtues dhe dogmat.
PLANETI: Dielli.
PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
MANGËSIA: Snobizmi.

VIRGJËRESHA

MOTOJA: UNË ANALIZOJ
KARAKTERISTIKAT: Preciz, i ndërgjegjshëm, pedant,
racional, mosbesues. Bashkëpunëtor i shkëlqyeshëm, tek i cili gjithnjë
mund të mbështeteni. Më shumë beson në arsye sesa në intuitë. Është i
dhënë pas shëndetit, bujqësisë, por edhe artit. Jeton nga puna e vet.
PLANETI: Merkuri.
PROFESIONI: Farmacist, tregtar, shkrimtar, gjuhëtar, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.
MANGËSIA: Është vesveseli, cikërrimtar.

PESHORJA

MOTOJA: UNË MAT
KARAKTERISTIKAT: I kujdesshëm, i matur, harmonik,
pajtohet mirë me të tjerët. Është estet i madh. Ka bukurinë,
graciozitetin, pamjen transparente. Në punë është diplomat, në shtëpi
nuk është taktik. E do punën ekipore, elegancën dhe ka shije të mirë.
PLANETI: Venera.
PROFESIONI: Jurist, gjykatës, aktor, këngëtar, politikan, piktor, pianist, diplomat, arkitekt, edukator, mësues.
MANGËSIA: Tekanjoz, harxhon shumë.

AKREPI

MOTOJA: UNË DËSHIROJ
KARAKTERISTIKAT: Kanë vullnet të fortë, janë dinamikë,
të shpërqendruar, këmbëngulës dhe seriozë. I tërheqin provokimet. Janë
enigmatikë, misterioz dhe të errët. Bëjnë gjithçka për miqtë, por
gjinisë tjetër nuk i besojnë. Motoja e tyre është "gjithçka ose asgjë".
Janë dashnorë të mëdhenj dhe shkencëtarë.
PLANETI: Plutoni.
PROFESIONI: Financier, psikiatër, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.
MANGËSIA: Xheloz, hakmarrës.

SHIGJETARI
MOTOJA: UNË KUPTOJ
KARAKTERISTIKAT: E do lirinë, është entuziast, gaztor. Është tip
sportiv, ka një energji të jashtëzakonshme, lakmitar i madh. I do
udhëtimet, filozofinë, arsimimin. E përcjell fati. Kryelartë, snob, por
gati gjithnjë në anën e ligjit.
PLANETI: Jupiteri.
PROFESIONI: Gazetar, ambasador, jurist, filozof,
shtegtar nëpër botë, gjykatës, mjek, person religjioz, person që
përkatësinë e tij e lidh me institucionet shtetërore dhe publike.
MANGËSIA: I mungon guximi.

BRICJAPI

MOTOJA: UNË SHFRYTËZOJ
KARAKTERISTIKAT: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon
suksesin në moshën e shtyrë. Është këmbëngulës, ka vullnet të madh, i
mençur, shpirtëror, i pasigurt, por materialist dhe egoist. Arrin çdo
gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për vete. Kontrollon
ndjenjat.
PLANETI: Saturni.
PROFESIONI: Murator, kopshtar, murg, eremit, polic, drejtor, menaxher, artist, kompozitor, piktor, skulptor, kontabilist.
MANGËSIA: I turpshëm.

UJORI

MOTOJA: UNË DI
KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal,
jokonvencional, adhurues i së vërtetës. Është kontrovers, i pakapshëm,
mendjelehtë, joshës, boem, kumarxhi. Shpik ide të reja. Nuk e duron
kontrollin.
PLANETI: Urani.
PROFESIONI: Fotograf, inxhinier, kompjuterist,
regjisor, aktor, balerin, shpikës, hulumtues, fizikan, antikuar,
gazetar, okultist, profesione të reja.
MANGËSIA: Egoist kundruall të afërmve dhe human ndaj të tjerëve.

PESHQIT

MOTOJA: UNË BESOJ
KARAKTERISTIKAT: Person jo i drejtpërdrejtë,
enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Megjithëse i kupton
gjërat më mirë se të tjerët, ka dëshirë të bëjë dredhi. Është simbol i
njeriut universal. Tolerant, emocional, por në punë është lider. Jeton
në botën e imagjinatës. Ka intuitë të fortë. Është vizionar dhe
ndërmjetës i shkëlqyeshëm.
PLANETI: Neptuni.
PROFESIONI: Profesionet që lidhen me spitalin, institucionet sociale, okultizmin, artin, posaçërisht piktura dhe aktrimi.
MANGËSIA: Dyfytyrësia.

2 Re: Shenjat astrologjike prej Thu 19 May 2011, 14:11

Vizitor

avatar
Vizitor
LUANI

MOTOJA: UNË DUA
KARAKTERISTIKAT: Dëshiron të jetë në qendër të
vëmendjes, në krye të aksionit. I do jetën, fëmijët, pushtetin.
Dëshiron të urdhërojë, të shtypë. Është autoritar, shpirtgjerë dhe
elegant. Bie në komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetësor.
Nëse niset rrugës religjioze, bëhet përjashtues dhe dogmat.
PLANETI: Dielli.
PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
MANGËSIA: Snobizmi.

3 Re: Shenjat astrologjike prej Sun 05 Jun 2011, 18:48

Vizitor

avatar
Vizitor
LUANI

MOTOJA: UNË DUA
KARAKTERISTIKAT: Dëshiron të jetë në qendër të
vëmendjes, në krye të aksionit. I do jetën, fëmijët, pushtetin.
Dëshiron të urdhërojë, të shtypë. Është autoritar, shpirtgjerë dhe
elegant. Bie në komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetësor.
Nëse niset rrugës religjioze, bëhet përjashtues dhe dogmat.
PLANETI: Dielli.
PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
MANGËSIA: Snobizmi.

4 Re: Shenjat astrologjike prej Thu 16 Jun 2011, 20:03

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
LUANI

MOTOJA: UNË DUA
KARAKTERISTIKAT: Dëshiron të jetë në qendër të
vëmendjes, në krye të aksionit. I do jetën, fëmijët, pushtetin.
Dëshiron të urdhërojë, të shtypë. Është autoritar, shpirtgjerë dhe
elegant. Bie në komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetësor.
Nëse niset rrugës religjioze, bëhet përjashtues dhe dogmat.
PLANETI: Dielli.
PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
MANGËSIA: Snobizmi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

5 Re: Shenjat astrologjike prej Thu 16 Jun 2011, 20:37

Vizitor

avatar
Vizitor
UJORI

MOTOJA: UNË DI
KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal,
jokonvencional, adhurues i së vërtetës. Është kontrovers, i pakapshëm,
mendjelehtë, joshës, boem, kumarxhi. Shpik ide të reja. Nuk e duron
kontrollin.
PLANETI: Urani.
PROFESIONI: Fotograf, inxhinier, kompjuterist,
regjisor, aktor, balerin, shpikës, hulumtues, fizikan, antikuar,
gazetar, okultist, profesione të reja.
MANGËSIA: Egoist kundruall të afërmve dhe human ndaj të tjerëve.

6 Re: Shenjat astrologjike prej Fri 19 Apr 2013, 18:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
GAFORRJA

MOTOJA: UNË NDIEJ
KARAKTERISTIKAT: Epshor, misterioz, i përkushtuar. Ka
imagjinatë të bujshme. Në aspektin amësor është i butë. I do shtëpinë
dhe familjen. Ka vullnet të dobët dhe është i dhënë pas pijes. Rëndom
personat e kësaj shenje nënat i përmbytim me ndjeshmëri të tepruar. Kjo
është shenja astrologjike më emocionale. Ka imagjinatë të fortë.
PLANETI: Hëna.
PROFESIONI:
Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor,
moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mësues, psikoterapeut.
MANGËSIA: Së tepërmi i ndjeshëm, koprrac.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons