Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Chromebookët në shkolla prej Thu 26 Jan 2012, 22:16

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nuk është shënuar ndonjë kërkesë e jashtëzakonshme për kompjuterët Chromebook në treg, kështu që Google tani po i shtyn ata si kompjuterë për qëllime edukative.
Sipas deklaratës së shefit të departamentit të kompanisë për Chromebookët për punë dhe edukim, Google nënshkroi marrëveshje me shkollat në tri qarqe amerikane sipas të cilës do të dërgoj krejtësisht 27,000 portativ të këtillë me SO “shfletues”. Gjithashtu, nga Google publikuan se “qindra shkolla në 41 shtete federale” kanë së paku një klasë të pajisur me Chromebookë.

Chromebookët janë të përshtatshëm për përdorim në institucionet publike për shkak të mungesës së hapësirës lokale për deponimin e të dhënave, të cilat në vend të kësaj ruhen në renë e Google, ndërsa vihen në dispozicion me kyçjen në kompjuter. Koha e boot-it në Chromebook është vetëm tetë sekonda, e bateritë zgjasin deri në tetë orë e gjysmë. Krahas kësaj, kompjuterët e këtillë minimizojnë shpenzimet e instalimit dhe përditësimit. /Telegrafi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons