Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Hapet shkolla e pare ne bote,per Magjistare prej Wed 01 Jun 2011, 19:22

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
'Nëse e keni lexuar ndonjëherë Harry Potter dhe nëse me të vërtetë keni menduar se magjistarët ecin në mes nesh, ndoshta pas një platforme të fshehtë ne tren, apo në komunitetet e fshehtë, unë mund t'ju them se ne jemi absolutisht te vërtetë,-thotë Oberon, nga Catoti, Californise.

Sot,shkolla e Zell Oberon e magjise është shkolla e parë që do të njihet zyrtarisht si një krijimin akademik me emrin Ravenheart e Grey.

Shkolla Grey mëson ne 16 departamente, përfshirë Alkimi, Beastmastery, , shkop magjik-marrje dhe etj.

Nxënësit që ndjekin shkollen e magjise se fshehtë janë të ndarë në katër shtëpi te lashtësise - te eres, Undines, Gnomes dhe Salamanders, dhe si Potter, studentët studiojnë një mbrojtje kundër Dark Arts-it vdekjeprurës.

Oberon u rrit në famë në fillim të viteve 1980 si një njeri i çuditshëm i cili deklaroi se kemi krijuar së pari njëbrirëshin ne botë. I vetë-shpallur 'mjeshtër i magjise "krijoi një krijese me nje brirë tevetem, duke përdorur një operacioni të thjeshte në një dhi, që e bëri faqe lajmi të para në Amerike.

Krijesë më vonë shëtiti gjithe Amerikën me një cirk te famshëm. Është magjistar është ëndrra qe do të ketë çdo një njëbrirësh, dhe kemi arritur ate " thotë Oberon, i cili jeton me gruan e tij, Morning Glory, 63 vjecare, një magjistare.Në 1985, ai organizoi një ekspeditë zhytjeje në Australi dhe New Guinea për të hetuar misterin e vjeter te moshes se sirenës.

Shkolla Grey krenohet me 735 studentët, nga të cilat 100 janë sipas kerkeses se Oberon , nën-18 vjec 'stazhier per Harry poçtter "Tani për tani, ky është një kolegj online,me kampet e rregullta te magjistareve ku mund të studiojnë Muggles per shtatë vjet dhe për të diplomuar me një shkallë ''Mjeshter në magji''

"Ky është një kualifikim serioz," këmbëngul magjistari Oberon . "Ne bejme mësime të avancuara ne 'Mathemagicks', Ngatërresë kuantike, Kozmologji dhe Metafizike, dije, Wortcunning [mjekësi bimore] dhe të gjitha shkencat e lashta." Dhe eshte nje mrekulli -thote Oberon,oferta është në një kështjellë gjigande në St Helena, Montana, për të drejtuar per një kohë të gjate arsim ne magji.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons