Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 10 divorcet me te cuditshme ne bote prej Sun 18 Dec 2011, 09:38

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Angli: Divorcohet dhe rimartohet pas 57 viteshDashuria e vertete nukperfundon kurre, kjo eshte historia e Elsie dheLeslie Harper, nje cift simpatik, nga Driffield, nje fshat i vogelneYorkshire. Te martuar per here te pare ne vitin 1941, u ndane ne 1954, dukevazhduar jeten e tyre me partnere te ndryshem. Por afer viteve 90, u gjenden te dy vetem te ndare nga partneret e tyre.Z.Harper, gjeti guximin per te rivendosur rilidhjen me ish gruan e tij: “Dickane koken time me thoshte se duhet te ritakoja Elsie-n”, thote z.Harper. Shumeshpejt ata vendosen te martoheshin pas 57 vitesh qe nga martesa e pare.” Ketehere eshte shume me mire, qeshim cdo dite dhe jemi mire”. Nje dashuri qe nuknjeh kohe.

SHBA: Syte kater nga videolojrat


Vetem lojra? Kujdes sepse videolojrat fshehin edhe rreziqe. Nje ushtar
amerikan qe sherben ne Irak, ka zbuluar tradhetine e gruas fale lojes “Nintendo
Wii”. Pas kthimit nga misioni nje vjecar ne Irak, i vene ne dijeni nga miqte,
ushtari ka zbuluar se ne gjirin e shtepise ishte nje tjeter mashkull, profili i
nje lojtari qe i perngjante shume njeriut te dyshuar si i dashuri i gruas se
tij.

Duke kontrolluar kronologjine e ndeshjeve, marinsi ka zbuluar te gjitha
netet qe mysafiri kishte kaluar duke luajtur “bowling” se bashku me gruan e
tij. Nuk eshte e qarte nese te dy kane bere “strike”, por gruaja thote se i ka
dhene vetem nje puthje te vogel.

Kine: Ndarja per shkak te tortave te shumta


Nje burre i ka kerkuar divorcin gruas se tij, duke u justifikuar me faktin
se ishte i lodhur me tortat qe ajo i pregatiste me shume dashuri. Cheng Yu,
fillimisht tha se te gjitha keto embelsira ne fillim ishin nje kenaqesi, por
tani vetem fjala “embelsire” i ngrinte qimet perpjete. Sipas tij, gruaja e
detyronte te hante nje embelsire ne cdo vakt, “Torta me veze, fruta dhe
cokollate, nuk i duroj dot me !”. 31 vjecari nga Pekini ka kecenuar gruan e tij
27 vjecare, qe do te divorcohen per kete shkak, nese nuk do te pushonte se
pregatituri torta.

Itali: Dergon vjehrren ne muaj mjalti


Nena eshte gjithmone nene, sidomos per italianet. Por kur transformohet ne
vjehrre, mund te behet motiv i grindjeve dhe diskutimeve. Mariana, e
sapomartuar, nuk ka gjetur vetem burrin dhe valixhet ne aeroport, por edhe
vjehrren. Pasi mberriten ne Paris, gruaja e nevrikosur, ka urdheruar burrin e
saj te ktheje te emen ne shtepi, por kjo e fundit nuk pranoi te heqe dore nga
pushimet franceze, duke nxjerre justifikime shendetsore. Pas tre jave udhetimi
ne France, 36 vjecarja e sapomartuar, ka kerkuar divorc nga i shoqi, per shkak
te afrimitetit te tepruar nga ky i fundit me te emen.

Egjipt: Divorci nepermjet SMS


Kini kujdes ndaj mesazheve qe dergoni. Nje grua nga Kajro, pas nje zenke,
kishte refuzuar t'i pergjigjet te shoqit, nje zyrtar egjiptian ne detyre. Por
reagimi i burrit ishte i papritur: thjesht nje mesazh i shkurter “Dua divorcin,
keshtu meson t'u pergjigjesh telefonatave te mia !”. Megjithate, pas pajtimit,
burri e ka perdorur perseri kercenimin e divorcit nepermjet sms, derisa ja ka
shprehur edhe me ze.

Per ligjin islamik, eshte shume e thjeshte per burrin qe te kerkoje
divorcin, mjafton t'i thuash gruas “Inti talaq” (jemi te divorcuar) tre here,
dhe kjo eshte e barabarte me fundin e marteses. Pas dy mesazheve dhe nje
sqarimi balle per balle, tashme nuk eshte e qarte nese martesa eshte akoma e
vlefshme. Autoritetet fetare pohojne se divorci, eshte i efektshem ne syte e
Zotit, por gjykata ende duhet te vendose se sms-te mund te konsiderohen te
vlefshem.

SHBA: Ai 84 vjec, ajo 22vjec, por nuk arrin te kape ritmin e tij


Nuk eshte dicka e rralle qe nje manjat i pasur te martohet me nje grua te
re, por qe ajo eshte e detyruar te paraqese kerkesen per divorc sepse nuk mund
te ndjeke ritmin e tij, ky po qe perben lajm. Kristin Georgi, 22 vjec, nje
bjondine e re, terheqese ne kohen kur eshte martuar me Joe Hardy, ndoshta
shpresonte te gjente luksin dhe qetesine.

Po shume shpejt, ka kuptuar, se nuk mund te kapte ritmin e bashkeshortit te
moshuar, gjithmone ne udhetim, nga nje qytet ne tjetrin, me avionin privat te
tij, i cili e kishte te pamundur te qendronte me shume se nje dite ne nje vend.
Ndersa ajo mendoi divorcin si zgjidhjen me te pershtatshme.

Rumani: Burri nuk vesh te brendshme


Nje grua 24 vjecare rumune, i ka kerkuar divorcin burrit te saj, sepse ky i
fundit refuzonte te vishte te brendeshmet. Emese Nagy, qe banon ne fshatin e
vogel Lemnia, i ka rezistuar vetem nje vit marteses me Tamas. Perpara se te
martohej, nuk dyshone se burri i ardhshem e perbuzte thelle idene e veshjes se
mbathjeve.

Ne fillim kjo gje nuk i jepte shume bezdi, por problemet filluan kur kuptoi
qe grate e tjera, te vetedijshme per zakonin e cuditshem te burrit, e shikonin
me sy te zgurdulluar. Para gjykates, Tamas Nagy, tha se, e donte gruan e tij,
por qe nuk mund t'i vishte dot kurre te brendeshmet, edhe nese kjo mund te jete
shkaku i divorcit te tyre.

Nigeri: Kryen nevojat e tij ne tenxhere


Nje grua nigeriane, i ka paraqitur kerkesen per divorc burrit te saj, duke e
akuzuar se ky kryente nevojat e tij ne enet e gatimit. Oluwakele Ogundele tha
para gjykates, se i shoqi ishte nje pijanec, qe ne kulmin e dehjes, harronte
cdo rregull edukate dhe bente nevojat e tij ne enet e kuzhines. Zonja Ogundele,
pervecese nuk e do me te shoqin eshte ankuar se puna e larjes se eneve eshte
bere edhe me e padureushme.

Rusi: Divorci per nje bast


Andrei Karpov di Murmansk, pasi ka mbaruar te gjitha parate ne nje loje
pokeri, j’u ka ofruar kundershtareve, gruan e tij per te qendruar ne loje, por
e ka humbur edhe ate. Kundershtari Sergey Brodov, ka bere te ditur fitoren e
tij, por lajmi nuk u prit mire nga Tatiana, gruaja e prekur nga kjo ngjarje,
vendosi te lere burrin e saj dhe te filloje nje lidhje te re, pikerisht me
kundershtarin Brodov, i cili tashme eshte bere burri i saj.

Gjermani: Gruaja teper e zgjarrte


Nje burre i deshperuar me origjine turke, por rezident te Gjermani, ka
kerkuar ndihmen e policise, per t’u mbrojtur nga gruaja e pangopur. Burri tha
se, ishte i detyruar te flinte ne divan per t’i shpetuar deshirave per seks te
gruas se re.


Tani, mesa duket, burri ka vendosur
perfundimisht te ndahet dhe te zhduket nga shtepia, me shprese se do te gjeje
pak qetesi dhe te shkoje ne pune me me shume fuqi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons