Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fillimisht, agjencia ndërkombëtare për kërkimin e kancerit kishte deklaruar se sipas disa studimeve, telefonët shkaktonin tumor në tru. Tani, vjen një studim danez që thotë se është i gjithi fals. Rastet e vendosura nën lenten shkencore thonë se probabiliteti për t’u sëmurur është i njëjtë, pavarësisht nëse përdoret, apo jo celulari.
Teksa në botë numërohen 5 miliardë celularë, një grup i “Cancer Society” të Kopenhagen, në bashkëpunim me Institutin e Epidemiologjisë së Tumoreve, ka realizuar atë që cilësohet si kërkimi më i madh i realizuar ndonjëherë mbi argumentin dhe që është publikuar në “British Medical Journal”.

Të dhënat e mbledhura nga një kampion prej 358.403 personash, të ndjekur për 18 vjet, kanë hedhur poshtë hipotezën se celulari shkakton tumor në tru, apo probleme në sistemin nervor. Si përfundim nuk janë gjetur prova të një rreziku të shtuar kanceri, teksa rezultatet e dala, shpesh janë edhe kondradiktore.
Megjithatë, studiuesit nuk e ndjejnë të thonë me siguri që s’mund të jetë i dëmshëm edhe për ata që e përdorin në mënyrë të tepruar. Gjithsesi, ky lajm qetëson paksa ata, të cilët janë të detyruar që për punë, ose për nevoja të tjera personale, të kenë gjithmonë celularin në vesh.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons