Forumi Kuq E Zi
Tri mënyra për ta kuptuar se celulari juaj është në përgjim Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tri mënyra për ta kuptuar se celulari juaj është në përgjim Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Përgjimi i telefonatave dhe e-maileve është kthyer në një problem serioz për privatësinë e njerëzve në një botë që gjithnjë e më shumë po bëhet globale dhe ndërvepruese.
Ekspertët kanë zbuluar disa “shenja” të cilat mund të tregojnë se celulari juaj, numri juaj telefonik I vendosur në aparatin celular, është duke u përgjuar.
Pra si mund ta zbuloni se jeni në përgjim me anë të celularit?


1. Mënyra e parë, siç thonë ekspertët është bateria e celularit tuaj. Nëse nuk keni folur në telefon orën e fundit, nëse nuk e keni përdorur telefonin tuaj për një apo dy orë, dhe konstatoni se bateria e aparatit tuaj është e nxehtë, kjo do të thotë se jeni në përgjim.
Aparati juaj cellular ka qenë në punë gjatë kësaj kohe në ndërveprim me pajisjen përgjuese e cila ka regjistruar të dhënat që përmban aparati që ju keni në përdorim, SMS, foto, thirrje, telefonata, gjithcka….
2. Një mënyrë e dytë është mënyra si reagon aparati juaj pasi keni mbyllur një telefonatë. Pasi përfundoni telefonatën mbajeni celularin në vesh dhe nëse dëgjoni zëra, zhurma apo jehonë elektronike, do të thotë se biseda që sapo keni zhvilluar është duke u transmetuar elektronikisht në pajisjen që realizon përgjimin.
3. Një tjetër mënyrë, e treat, është ta shikoni telefonin tuaj pa e prekur kur e keni në tavolinë. Nëse keni 30 minuta apo më shumë që nuk e keni përdorur aparatin cellular, dhe shikoni se ekrani I tij ndizet vetvetiu, pulson, do të thotë se nga telefoni juaj po transferohen të dhëna.

Tri mënyra për ta kuptuar se celulari juaj është në përgjim Celll-10


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons