Forumi Kuq E Zi
Profesioni varet nga muaji i lindjes Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Profesioni varet nga muaji i lindjes Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Profesioni varet nga muaji i lindjes Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Profesioni varet nga muaji i lindjes Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Më thuaj në cilin muaj ke lindur të të them se çfarë pune do të bësh. Nuk bëhet fjalë për një parashikim të stlit të leximit të dorës, por për një studim serioz të kryer nga “Office for National Statistics”, në Britani.

Duke analizuar statistikat e fundit, është studiuar muaji i lindjes së personave që kryejne 19 profesione të ndryshme.

Nga analizat është parë se pjesa më e madhe e dentistëve kanë lindur në dhjetor, ndërsa në shkurt është koha e duhur për artistët.

Ndërsa mjekët gjenetikë dhe punonjësit e taksave arrijnë maksimumin në janar, marsi është ideal për pilotët dhe muzikantët, kurse qershori është muaji për administruesit e deleguar.

Më poshtë vijon një listë më e detajuar e profesioneve për çdo muaj:

Janari – i përshtatshëm për mjekët e përgjithshëm dhe agjentët e taksave.

Shkurti – muaji i duhur për artistët dhe kontrolluesit e trafikut dhe më pak për fizikantët.

Mars – kryesojnë pilotët dhe muzikantët.

Prill – është një muaj që karakterizohet nga një numër i madh të sëmurësh dhe me një nivel i ulët punësimi.

Maji – është muaji i politikanëve dhe më pak i futbollistëve.

Qershor – muaji ideal për administratorët e deleguar dhe fituesit e çmimeve Nobel.

Korriku – periudha e duhur për muratorët, trenistët dhe artistët.

Gushti – sërish muaji i muratorëve, por edhe i presidentëve të SHBA-ve.

Shtatori – është momenti i futbollistëve dhe akademistëve me famë.

Tetori – muaji perfekt për jetëgjatët, mesatarisht jetojnë 215 ditë më shumë se një i lindur në mars.

Nëntori – mundësi të larta për të sjellë në botë vrasës serialë dhe skicofrenë.

Dhjetori – muaji i dentistëve, apo figurave historike si Jezusi, Stalini apo Mao.

TCH

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Korriku – periudha e duhur për muratorët, trenistët dhe artistët.
aaahhaahhahaah art quhet edhe killere burrash aahaaaaaah

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons