Forumi Kuq E Zi
Dhjetë gjërat që po zhduken dhe fëmijët tanë ndoshta nuk do ti njohin Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Dhjetë gjërat që po zhduken dhe fëmijët tanë ndoshta nuk do ti njohin Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Dhjetë gjërat që po zhduken dhe fëmijët tanë ndoshta nuk do ti njohin Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Dhjetë gjërat që po zhduken dhe fëmijët tanë ndoshta nuk do ti njohin Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Epoka është e përkohshme dhe artikujt dhe sendet që na rrethojnë janë shoqëruesit e saj. Dhjetë gjërat e mëposhtme janë nga ato që kanë “skaduar” dhe gjatë viteve të ardhshme do të harrohen totalisht.

1. Shokët e vërtetë
Jetojmë në epokën ku fjala “shok” ka shumë kuptime dhe më pak vlera se kurrë. Mjafton një klik, për të pasur dhjetëra shok të rinj që ndoshta nuk i njeh dhe nuk ke për ti njohur kurrë nga afë

2. Filmat 2D në kinema
Kinematografia formoi filmat 3D dhe dalëngadalë gjithmonë e më tepër filma po lënë mbrapa epokën e vjetër.Filmat me dy dimensione ishin ata që në vitet ’50 dhe ’60 tërhiqnin njerëzit në sallat gjigande të kinemave, për të kaluar kohën e tyre të lirë.


3. Zilja
Atje ku dikur ndodhej ora me zile, tashmë ndodhet telefoni celular dhe zilja që bie si kënga jonë e dashur, si gjel ose si zëri i mamit.

4. Bisedat
Cdo lloj konflikti për të vërtetën e nje historie që mund të lindi nga një bisedë në shoqëri, tashmë mund të zgjidhet menjëherë me një “search” në Google. Në shumë raste as që e besojmë dikë që na informon për dicka nëse nuk e kemi konfirmuar informacionin në internet.

5. Telefonat fikse
Kemi arritur në piken ku kabllot e telefonit fiks në shtëpi na duken pa pikë kuptimi.Shumica e njerëzve nuk përdorin më telefona fiks, pasi i konsiderojnë më të shtrenjtë se celularët dhe aspak praktikë.

6. CD muzikore
Këngëtarët tanë të dashur rrinë e clodhen në raft, pasi tani muzika gjendet e transportueshme në memory stick ose MP3.

7. Fjalorët dhe enciklopeditë
Kohë më parë e gjithë dituria gjendej në libra dhe enciklopedi të cilat na mbushnin raftet në biblotekat e salloneve.Tashmë, cdo gjë që duam të mësojmë, gjendet në internet sa hap e mbyll sytë.

8. Fotografitë prej letre
Fotografi të zverdhura të mamit nuse, momente të paharrueshme …Koha e dikurshme kur mbanim kujtimet në duart tona, ka kaluar. Tashmë ekskursionet dhe momentet e tjera, janë të grumbulluara në kompiuterin personal. Mosha fëmijënore e atyre që kanë lindur gjatë viteve të fundit, gjendet e ruajtur në mënyrë digitale.

9. Kartolinat
Dikur, kur njerëzit shkonin diku për pushime, dërgonin një kartolinë ku shkruhej “Po kalojme shumë mirë.Qyteti është shumë i bukur.Të fala të gjithëve”.Sic duket këto rrjeshta nuk i mungojnë më njeriu, pasi shitja e kartolinave është ulur shumë ndjeshëm gjatë viteve të fundit.

10. Letrat e shkruara me dorë
Është e vërtetë se sa herë që bie fjala për to, na kap një lloj nostalgjie. Sot, vështirë të gjesh në postën tënde letra të tilla, përvec fletëve me reklama dhe llogarive për të paguar.Dashuria shprehet me SMS dhe e-mail.Para një shekulli askush nuk do ta besonte se letrat e tyre të dashura, të mbushura me kujtime dhe emocione, dikur do te zhdukeshin.

https://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

Anonymous
Vizitor
as kan per ti njo jo

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
E vertet kjo
Sa shpejt ndrrohen e harrohen gjerat,kur kam bler nje DVD Disc Player ne
2006 sa shume intresante thosha me veten, tashi e shkarkoj Filmin e
futi ne USB dhe Drejt ne TV ajo tashme ka mbetur e harruar.

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons