Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor


Që kur jemi 2-muajsh mësojmë parimet bazë të fizikës. Kështu thotë një studim i Universitetit të Misurit në SHBA, i publikuar në revistën “Cognitive Science”. Studimi ka analizuar kërkimet e kryera në 30 vitet e fundit duke zbuluar se fëmijët që kur janë dymuajsh zotërojnë një fizikë të bazuar tek intuita dhe dinë që cdo objekt pa mbështetje bie dhe që një gjë e fshehur në të vërtetë nuk zhduket. Më pas, kur janë 5-muajsh, fëmijët perceptojnë se substanca të caktuara si rëra apo uji nuk janë solide, ndërsa kur bëjnë 10 muaj zotërojnë tërësisht konceptin e volumit.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hmmmmm sa keq se kur i bejm nshkolll i mesojm krejt pertes ose pertejm edhe me i lexu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons