Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 10 PARASHIKIMET ME TE REJA TE FUNDIT TE BOTES prej Wed 25 Jun 2014, 19:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


SHOKUESE, 10 PARASHIKIMET ME TE REJA TE FUNDIT TE BOTES!

Mbi fundin e botes kane dale parashikime te reja! Por kete here ato nuk kane lidhje me fisin Maja! Ju ftojme te lexoni artikullin me poshte…

10. 2014: NASA parashikon ardhjen e shperthimeve me te forta diellore

Duket se ne 2014 aktiviteti i diellit do te intensifikohet derisa te arrije ne nivele shume te larta dhe kjo mund te shkaktoje nje stuhi magnetike, e cila do te jete ne gjendje t’i hedh ne ere satelitet tane, kompjuteret dhe madje edhe te nderhyje me fushen magnetike te Tokes.

9. 2016: armet biologjike do te asgjesojne njerezimin

Te gjithe ju e dini sesa te rrezikshme mund te jene armet biologjike! Sipas nje parashikimi te ri, do te jene pikerisht ato shkaku qe ne vitin 2016 bota mund te marr fund. Ne fakt, sipas disa germimeve te bera ne Sierra Nevada eshte zbuluar se: “nje arme biologjike do te shperndahet kudo dhe do te shkaterroje çdo forme te jetes humane”.

8. 2018: ardhja e dyte e Krishtit ne toke dhe apokalipsi

Ardhja e Krishtit eshte parashikuar nga raste te ndryshme. Por sipas llogaritjeve te kujdesshme te kristianit te njohur, Hal Lindsey dhe te korrigjuara me vone nga F. Kenton Beshore, ai moment do te ndodhe ne vitin 2018.

7. 2020: konflikti i fundit mes Krishtit dhe djallit

Po, flitet ende per nje apokalips hipotetik, duke rezultuar ne betejen finale midis Krishtit dhe Satanit. Sipas te famshmit Jeane Dixon, ekspertit te paranormales, ne vitin 2020, ne planetin tone do te vij anti Krishti dhe profeti i rreme, dhe keshtu do te nise nje beteje epike me vete Krishtin (e vertete), i kthyer per t’i bere balle gjithçkaje.

6. 2029: numri dy

Perseri apokalips: por kete here parashikimin e ka bere Mike Flipp, i cili deklaron se ka enderruar shenja te lidhura me numrin 2. Pasi e deshifroi endrren arriti te zbulonte se behej fjale per nje shenje paralajmeruese, sipas se ciles ardhja tjeter e Krishtit do te ndodhe me 2029.

5. 2030: robo-kalipsi

E keni menduar ndonjehere se çfare mund te ndodhte nese robotet, apo makinat me inteligjence artificiale, do te mund t’i versuleshin njerezimit? Ne nje rast te tille, do te ndodhte nje “Robo-kalips”. Kjo gje eshte thene nga Bill Joy, bashkethemeluesi i Sun Microsystems, ndersa mund te verifikohet ne vitin 2030.

4. 2240: viti 6000

Ashtu siç raportohet nga Talmud, teksi i dyte fetar me i rendesishem i judaizmit, data e vertete e apokalipsit eshte viti 6000. Nje lajm i tille vjen i konfirmuar edhe nga disa eksperte. Duke bere llogarite, kalendari hebraisht flet per lindjen e gjithesise 3760 vjet para lindjes se Krishtit, keshtu qe viti 6000 per ne eshte viti 2240.

3. 2280: Kodi i Kuranit

Per te parashikuar ngjarjet e ardhshme, jane te ndryshem njerezit qe provojne te nxjerrin diçka nga numerologjia. Numrat, sipas shumices, jane te lidhur me ngjarje specifike hyjnore, te perdorshem per te zbuluar se çfare do te ndodhe ne te ardhmen. Sipas “Kodit te Kuranit”, ekziston nje kod i fshehur ne librin e shenjte te lidhur me numrin 19. Keshtu qe pas nje serie llogaritjesh, bota do te marre fund ne vitin 2280.

2. Pas 7,6 miliarde vjetesh, toka do te thithet nga dielli

Kjo eshte nje nga teorite me te besueshme: fundi i botes, ashtu siç e kemi mesuar te gjithe ne bankat e shkolles, do te verifikohet pas miliarda vitesh, kur dielli, nga forca per t’u zgjeruar, do te arrije qe te thithe planetin tone. Gjithsesi, askush prej nesh nuk do te jete gjalle apo do te mbese i tille per te verifikuar kete gje!

1. Vdekja termike e universit

Kjo eshte gjeja me e keqe qe mund te verifikohet: shkaterrimi i universit, nga vdekja termike. Sipas kesaj teorie, universi do te arrije heret a vone ne nje gjendje ekuilibri dhe mungesa e energjise termodinamike do te kete efekte te tmerrshme: çdo forme jete do te pushoje se ekzistuari. Por gjasat per te verifikuar diçka te tille jane me te vertete te uleta.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons