Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 UFO mbi Zonen 51 prej Sun 30 Mar 2014, 11:21

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Rokfeler deshmi te reja rreth UFO-s se fshehur

UFO mbi Zonen 51

Historia me e famshme dhe e vertetuar e UFO-ve ne SHBA. Deshmite rreth Zones 51 dhe jashtetokesorit te fshehur nga ushtria amerikane

Jashtetokesoret kane qene gjithnje ne qender te vemendjes se njerezve qe prej antikitetit te larget kur me dhjetera fise mendonin se paraardhesit e tyre kishin ardhur ne Toke nga nje planet tjeter. Me kalimin e viteve ky mendim u zbeh ne menyre te perkohshme sidomos gjate mesjetes per tu ringjallur me ardhjen e shekullit XX.

Deri me sot asnje shkencetar nuk ka mundur te kundershtoje ekzistencen e jashtetokesoreve madje shumica e tyre e kane perligjur nen logjiken matematikore teorine per ekzistencen e qenieve te arsyeshme jashte planetit tone.

Por dilema me e madhe e njeriut ka qene nese keto qenie kane arritur te na vizitojne ndonjehere. Shume teori jane ngritur ne lidhje me ceshtjen ne fjale e shume te tjera jane rrezuar. Mirepo Zona 51 mbetet gjithnje si me e plota dhe vertetimi i vetem i ufologeve per viziten e jashtetokesoreve ne jeten tone.

Zona 51 nuk eshte asgje me shume sesa nje baze ushtarake e Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe u hap per here te pare ne vitin 1942 ne menyre qe te permbushte nevojat e luftes. Megjithate prej atij viti kjo zone u mbulua nga nje perde misteri si per ate cka ajo permban ne vetvete edhe per funksionin e saj.

Ne vitin 1954 te gjitha zonat ushtarake ne Shtetet e Bashkuara te cilat ishin krijuar enkas per Luften e Dyte Boterore ose u mbyllen ose u kthyen ne muzeume per heroizmat e superfuqise pertej Atlantikut me perjashtim te njeres sekreti i se ciles ka ngritur dyshimet e shume studiuesve.

Ardhja e jashtetokesoreve

Ne vitin 1988 ne SHBA u perhap me shume shpejtesi nje gojedhene sipas se ciles ne Zonen 51 strehohen dy jashtetokesore te cilet jane zene rob gjate uljes se tyre ne toke.

Gojedhena nisi nga ish-komandanti ne bazen ne fjale Adam Spejs i cili vite pasi kishte perfunduar punen e tij udheheqese ne kete baze vendosi te tregoje te fshehten per te cilen Zona 51 nuk ra pre e reformes ne ushtrine amerikane.

Sipas tij ne vitin 1951 ushtare amerikane prane bazes ne shkretetiren e Nevades pane teksa ulej nje pjate fluturuese por gjate uljes pjata u perplas me nje dune rere e per kete arsye ajo u shemb ne shkretetire.

Menjehere me marrjen e ketij informacioni nga qendra e radareve ushtaret u nisen per ne vendngjarje ku pane nje fluturues te tipit sovjetik AZ-176 ne formen e nje pjate. Ne kete menyre mendimi i pare per ushtaret ishte se sovjetiket kishin arritur te futeshin ne territorin amerikan pa u vene re dhe madje i ishin afruar njeres prej qendrave me te rendesishme te kohes. Por pasi iu afruan objektit realiteti ndryshoi krejtesisht.

Ne vend te nje fluturuesi sovjetik ushtaret amerikane verejten nje pjate te cuditshme ajrore e cila nuk perputhej me asnje avion te kohes. Per kete arsye ata shpejtuan te hapnin deren e fluturueses per te kapur ate cka deri ne ate cast mendonin se ishte nje spiun sovjetik. Ne vend te komunisteve pertej Atlantikut ne kabinen e fluturimit te avionit ishin ulur dy qenie te vecanta te cilat habiten ushtaret.

Pamja e ketyre qenieve do te perdorej me vone nga filmat amerikane per te saktesuar shembelltyren e nje jashtetokesori si edhe pjata fluturuese do te kthehej ne simbolin e mjeteve te fluturimit te banoreve te planeteve te tjere.

Pyetja qe me lindi ne ato caste ndash shpjegon gjate nje interviste te mevonshme Spejsi - ishte nese kam te bej me kloune apo ndonje farse per te dalluar gatishmerine. Sipas tij krijesat qe ndodheshin ne pjaten fluturuese ne radhe te pare nuk kishin lekure por ishin te mbuluara nga nje lloj lende ne formen e gjelit.

Kjo i habiti ushtaret amerikane te cilet menjehere renden te therrisnin ndihme te koleget e tyre ne baze. Te demtuara rende dy krijesat e kapura ne shkretetiren e Nevades iu nenshtruan nje kurimi nga mjeke me mjaft emer sipas Spejsit. Ata u transferuan ne bazen tone dhe prej asaj dite gjithcka ndryshoi.

Personeli u shkurtua dhe ne Zonen 51 u mbajten vetem deshmitaret okulare te ngjarjes si edhe u thirren shkencetare te njohur per te pare nga afer fenomenin e rralle ndash tha per kanalin Fox ne vitin 1995 Adam Spejsi. Ne fakt nje nga dy jashtetokesoret se per mua nuk ka dyshim qe ata ishin jashtetokesore u sherua dhe deri ne vitin 1976 ata ishin mjaft mire me shendet ndersa tjetri nuk arriti te mbijetonte.

Sipas Spejsit keto dy krijesa ishin mjaft te zgjuara dhe me ane te teknikave femijerore arriten te komunikonin me gjuhen e trupit. Per kete arsye u pagezuan. Ai qe mbeti mori emrin Viktor. Ne vitin 1996 gazetari Endriu Grejs tha se kishte edhe nje video me nje bashkebisedim me Viktorin te cilin e paraqiti ne emisionin special te nje prej kanaleve me te ndjekura ne SHBA Fox.

Interviste me Viktorin

Grejs paraqiti videon ne ekranin e vogel duke marre reagime nga me te ndryshmet prej asaj dite. Ne nje sondazh te zhvilluar kater dite me vone 65 per qind e te pyeturve nuk e besonte se dicka e tille mund te ishte e vertete por gjashte muaj pas publikimit te videos 49 per qind e amerikaneve besonin ne vertetesine e saj kundrejt 42 per qind mosbesuesish. Videoja tregonte jashtetokesorin ne nje dhome pyetjesh.

Ajo zgjat afersisht dy minuta e 55 sekonda dhe permban shkronjat DNI/27 ne pjesen e poshtme te ekranit nderkohe qe ne cep te tij eshte nje ore qe po mat kohen prej ores 04001815 deri ne 04031225. Nje qenie e cuditshme qe u permbahet pershkrimeve te Spejsit eshte i ulur ne nje tavoline te rrumbullaket.

Ne kete video dhoma eshte e mbuluar nga nje shtrese qe i perngjan nje xhami te cilen Grejsi shpjegon se eshte nje zone bio-mbrojtese e cila ndalon mikrobet dhe viruset te futen ne dhome. Ne kete dhome duken dy ekrane televizive te cilat jane te lidhura me nje kabllo qe perfundon rreth kokes se Viktorit.

Sipas Grejsit nje oficer i bazes po perpiqet te komunikoje me Viktorin ne menyre telepatike. Ne disa caste ky oficer duket ne cep te ekranit nderkohe qe eshte i veshur me rroba te bardha dhe i izoluar nga mjedisi rrethues ndoshta per te mos transmetuar mikrobet ne siperfaqen xhelatine te jashtetokesorit.

Diku nga mesi i ketij filmimi te shkurter jashtetokesori peson disa dritherima te cilat mendohet te jene spazma. Oficeri therret menjehere dy mjeke te cilet te veshur ne te bardha dhe dukshem te dezinfektuar duhen per te dhene ndihmen e pare. Videoja perfundon me perpjekjet e mjekeve per te mbajtur gjalle kete krijese.

Nderkohe qe vazhdohet te degjohen zera te cilat Grejsi thote se nuk jane transmetuar ne menyre qe te ruhet anonimati i personave qe ndodheshin ne kete video pra i mjekeve dhe i oficerit. Vertetesia e videos eshte pranuar nga shume specialiste te cilet u shpejtuan te kontrollonin nese kishim te benim me montazh apo jo.

Madje ne ndihme te ketij fakti kerkuesi Mikel Hesman thote se ardhja e Viktorit ne Toke perkon me nje raportim te Flotes Ushtarake te Afrikes se Jugut sipas se ciles nje objekt fluturues i paidentifikuar pershkonte Atlantikun nje dite perpara se te gjendej ne Nevada dhe gjysme dite te njejtin raportim beri edhe Flota Ushtarake Braziliane.

Kritikat

Menjehere pas publikimit te videos erdhen edhe reagimet e para kryesisht nga specialiste te ushtrise amerikane edhe nga publiku i thjeshte. Shume prej tyre mendojne se mund te degjohet zeri i Viktorit me kushtin e vetem qe te rritet pak shpejtesia e zerit ne video. Akoma me dyshues e ben kete fakt reagimi i Grejs i cili nuk pranoi ta vendose me nje shpejtesi me te madhe zerin.

Gjithsesi ata me pak skeptiketshpjegojne se ne kohen kur videoja eshte bere nuk kishte mundesi te ndodhte nje ndryshim i tille pasi nuk ishin mundesite teknike per zvogelim te shpejtesise se zerit.

Ushtria Amerikane nuk ka vendosur ende te hape per publikun bazen ushtarake te Zones 51 duke e izoluar ate nga pjesa tjeter e botes dhe per me shume duke shtuar misterin qe ajo permban.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons