Forumi Kuq E Zi
Kur Vdekja te Lajmeron  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Kur Vdekja te Lajmeron  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Kur Vdekja te Lajmeron  Empty Kur Vdekja te Lajmeron prej Tue 05 Nov 2013, 20:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
DJALI SHQIPETAR QE PARASHIKOI VDEKJEN E TIJNe vitin 2006 dy prinder shqiptare marin nje leter nga djali i tyre
emigrant ne itali drejtuar familjes (kishte dhe dy
vllezer te tjere )... atje shkruhej .... "Te dashurit e mi
shpresoj te jeni mire dhe letra tju gjeje shendosh e gezuar ,.. Nuk dua tja u prish qetesine edhe tju bej
merak po doja tju thoja qe po me ndodh dicka e
cuditshme . Kam 3 dite po bej vetem 1 ore gjume ne
dite edhe gjat gjith nates shikoj endera po nuk arrij te
mbyll syte . eshte e cuditshme por e ndjej veten sikur
jam ne gjume edhe pse me sy hapur. kjo gjendje ka filluar pardje edhe po me cmend pak nga pak . eshte
nata e tret qe me ndodh dhe nuk po mundem me ...
shikoj nje ender e cila duket shum reale. diten e pare
pavaresisht se u tremba nuk i kushtova rendesi ....
diten e dyte me beri pershtypje si mund te perseritej i
njejti makth 2 here ... kurse sot jam i tmeruar dhe me duket e pamundur qe te jet e vertete ... po ju
pershkruaj endren time se tju fls miqve te mi me vjen
zor ose me marin per te cmendur ...
Zgjohem cohem nga krevati ne oren 6 shkoj te bej nje
dush ujin e te cilit nuk e di si ka mundsi po arrij ta
ndjej ne eshte i ftoht apo i nxeht arrij te ndjej cdo gje si te ishte reale ... pasi mbaroj vesh nje pale
pantallona te zeza dhe nje kemishe te bardhe... mar
portofolin celsat e makines dhe nisem... rruges mund
te shof cdo detaj emrat e te gjitha rrugeve makinat e
ndryshme njerez qe nuk i kam pare asnjeher ne jeten
time mund te shof cdo gje si te ishte e vertete.... pasi bej 10 min rruge ndalem te nje semafor ne nje
kryqezim dhe pres te behet jeshil... nuk e di pse dhe
ndihem ne ankth ... me ngrijne kembet dhe duart ...
sa ndizet jeshilja nisem dhe degjoj nje zhurme frenash
te forta, shikoj pjesen e perparme te nje makine te
zeze edhe degjoj nje zhurme te forte ... pas pak castes shikoj veten te shtrire afer nje djali te gjate
bjond qe e ka fytyren te mbuluar me gjak...reth nesh
ka shume police edhe nje turme njerzish na afrohet
dikush i veshur me te bardha dhe na mbulon me
carcaf... ketu perfundon endra time edhe zgjohem
duke thirur edhe me dhimbje ne te gjithe trupin ... Nuk doja tju shqetesoja po sot pashe me vemendje gjith
emrat e rrugeve qe kaloj per te shkuar ne pune te
gjitha dyqanet edhe cdo gje perputhej me endren ...
Kam shume frike dhe neser do shkoj te mar pushime
te puna dhe te kthehem sa me shpejt ne shqiperi ...
(midis te tjerash u kishte lene emrin e kryqezimit rrugen qe bente per ne pune targen e makines te
zeze, emrin e personit me te bardha qe e kishte
lexuar te nje karte identifikimi qe kishte ne gjoks ku
mund ti shikonte vetem emrin ) Ju perqafoj .... ...... Prinderit e ketij djali diten pasi djali kishte shkruar
letren moren nje telefonate ku thuhej se djali i tij
kishte vdekur ne nje aksident dhe i shpjegonin sesi
ndodhi ... diten tjeter atyre u ardhi letra ne shtepi kur e
lexuan u tmeruan ... kishte sh gjera qe perputheshin
nga endra me ngjarjen ... me pas kerkuan informacione ... emri i personit qe i mbulonte ishte
emri i mjekut ligjor ... makina qe ishte perplasur me
djalin e tyre ishte e zeze dhe kishte te njejtat targa qe
u kishte derguar ne leter.... Familja ka dal dhe ne nje
emison televiziv me shprese qe dikush ti shpjegonte
si kishte mundsi qe vdekjen e djalit e kishte pershkruar ai vete ... 1 dite para se te vdiste...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons