Forumi Kuq E Zi
Numri 11  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Numri 11  Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Numri 11  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Numri 11  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Numri 11  Empty Numri 11 1/8/2011, 20:48

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
New York City përmban 11 shkronja
- Shteti Nju Jork është nr 11 në SHBA.
- Afganistan përmban 11 shkronja.
- "Pentagoni" përmban 11 shkronja.
- Ramsin Yuseb përmban 11 shkronja.
- Xhorxh W. Bush përmban 11 shkronja.

Ju do thoni, deri tani rastësi e thjeshtë?

- Fluturimi i parë që goditi Kullat Binjake ishte fluturimi 11.
- Fluturimi nr 11 kishte 92 pasagjerë, duke i dhënë përmbledhje 9+ 2 = 11.
- Fluturimit i dytë Nr 77, kishte 65 pasagjerë pra 6+ 5 = 11.
- Tragjedia u mbajt më 11 shtator, pra 11/9 (1+1+9=11).
- Data përputhet me numrin e urgjencës 911 ose 911=9+1+1=11.

Dhe tani bëhet edhe më e çuditshme ...

- Numri i viktimave në 2 avionë ishte 254 pasagjerë 254 : 2+5+4=11.

- 11 shtatori është dita e 254 e vitit: 2+5+4=11.

- Nga 11 shtatori deri në fund të vitit mbesin 111 ditë Nostradamus (11 shkronja) ka parishikuar shkatërrimin e Nju Jorkut ne Kapitulli 11.

Dhe këtu bëhet edhe më shumë shqetësuese ...

- Sulmi në Madrid vrau 209 persona (2+9=11) ndodhi më 11.03.2004 = 1 +1 +3 +2 +4 = 11.

- Së fundi, vlen të shtohet se Kullat Binjake në format e tyre na kujton numri 11 dhe trenat në Madrid ishin parashikuar të hidhen në stacionin e tyre kur ata të kryqëzohen (11 nga lart)

Pra?

Rastësi apo numri 11 është me të vërtetë i mallkuar dhe i pafat?



Tërmeti në Japoni dhe mallkimi i datës 11

Bëhet fjalë thjesht për një përkim, por ai i numrit 11 mund të quhet një mallkim.

Edhe bota e kinemasë i ka dedikuar një film horror këtij numri “11.11, frika ka një numër të ri”, prodhim i 2010-s, me regji të Michael Bafaro.

Duket sikur derdhja e gjakut është vërtet e lidhur me këtë datë... Gjithçka nisi nga i famshmi 11 shtator 2001, me sulmin e planifikuar nga Al Qaeda ndaj “Twin Tower” në New York, simbol i hyrjes në shekullin e ri. Aty u regjistruan qindra të vdekur dhe mijëra të plagosur.

Tre vite më pas, 11 mars 2004, një grup terroristësh hedh në erë katër trena në Madrid, duke provokuar 191 të vdekur dhe thuajse 2000 të plagosur.

Shembulli i fundit është tërmeti i sotëm në Japoni, më 11 mars 2011. Mund të jenë koincidenca, por nga ato vërtet të pabesueshmet. Data e radhës është 11 maji i këtij viti, kur thuhet se një ekspert tërmetesh ka parashikuar tronditje sizmike në Romë...

Nëse do të konkretizohet tragjedia edhe këtë radhë, atëherë mund të mos flitet thjesht për rastësi.

https://kuqezi.albanianforum.net/

2Numri 11  Empty Re: Numri 11 7/4/2013, 12:55

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
qenka nr i mallkum mduket

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Numri 9
» Numri 10
» Numri 13
» Numri 23
» Numri 7

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons