Forumi Kuq E Zi
Indi, gruaja lind pa operacion binjakë të ngjitur Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Indi, gruaja lind pa operacion binjakë të ngjitur Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Erisa

Erisa
Princeshe
Princeshe

Një grua indiane ka habitur të gjithë duke lindur në mënyrë natyrale binjakë të ngjitur me njëri-tjetrin. Shalu Pawar i ka lindur në shtëpi binjakët dhe pa asnjë ndihmë profesionale.
Binjakët janë të ngjitur me njëri-tjetrin në stomak dhe normalisht raste të tilla lindjesh zgjidhen me operacion çezarian dhe është stafi mjekësor ai që kujdeset për të vegjëlit.

Por, bashkëshorti i Shalu nuk fiton sa duhet për të përballuar shërbimin spitalor.Vetëm 1 çift binjakësh në 40 mijë lindin të ngjitur me njëri-tjetrin dhe vetëm 1% e tyre arrijnë të jetojnë më shumë se 1 vit.

Për arsye që ende nuk dihen, femrat janë më shumë të rrezikuara nga ky fenomen. Edhe pse mjekësia ka ecur para, ndarja me operacion është shumë e rrallë edhe në ditët e sotme.

http://hapesira.forumotions.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
gjynah per tgjoren shum shum gjynah


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons