Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nga Profesor Vicente Tortosa Perez, Univeristeti i Almeria –Spanjë.
Studiues të Universitetit të Priceton kanë zbuluar diçka e cila konsiderohet si e tmerrshme. Për shumë muaj rresht ushqenin dy grupe minjsh, një grup me ushqim që ruheshin në frigorifer dhe grupi tjetër me ushqime që ruheshin në frigorifer por të stolisur nga jashtë me shumë magnet ngjitës mbi dyert e tij. Qëllimi i studimit në fjalë ishte të shikonin se si magnetet ndikojnë rrezatimin elektromagnetik të ushqimeve.
Paradoksi, pas shumë testimeve të ashpra, ekipi i hulumtuesve konstatoi se minjtë që hanin ushqime me rrezatim elektromagnetik për pasoj të magneteve, kishin 87% më shumë mundësi të shfaqnin simptoma të kancerit nga grupi tjetër. Magnetet që lidhen të gjitha pajisjet elektroshtëpiake rrisin së tepërmi konsumin e korrentit të pajisjes ku ato janë vendosur, pasi rrisin fuqinë elektromagnetike të fushës magnetike.
Pjesa më e madhe e njerëzve kanë vendosur një magnet në frigorifer, si një element dekorativ, por deri më tani nuk ka dyshime se është i dëmshëm. Por, kujdes, janë vdekjeprurës. Profesori pohon se është shumë e rrezikshme të luaj dikush me fuqitë e natyrës dhe të energjisë. Nëse keni një magnet mbi frigorifer, largojeni atë menjëherë nga çdo ushqim./


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e sdashka me ju afru ma frigoriferit


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons