Forumi Kuq E Zi
Studente që refuzojnë te mbajne "mikroçip",denohen Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Studente që refuzojnë te mbajne "mikroçip",denohen Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Studente që refuzojnë te mbajne "mikroçip",denohen Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Studente që refuzojnë te mbajne "mikroçip",denohen Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Studente që refuzojnë te mbajne "mikroçip",denohen

Kontrolli shoqeror,aq i dëshiruar nga Rendit i Ri Botëror vazhdon të përparojë, veçanërisht në Amerikë, ku në disa shkolla, ata që refuzojnë të pranojne një Biochip, janë viktima të kriminalizimit dhe hakmarrjes.

Dhe çfarë po ndodh me nxënësit e John Jay High School dhe Anson Jones Middle School ne San Antonio, prindërit e të cilit kanë refuzuar qe t'u monitorohen fëmijët e tyre nga zyrtarët dhe rregulloret shkollore...?

Sipas rregullores se re që erdhi në fuqi më 1 Tetor 2012, secili student është i detyruar për të mbajtur me vehte një "kartë identiteti" të veçantë (Tracker ID) të pajisur me një çip identifikimi me radio frekuenca(RFID), duke mundësuar drejtuesit e shkollës të dinë në çdo kohë pozicionin individual te çdo nxënësi.

Arsyeja e dhënë nga ana e drejtuesve te shkollave për këtë masë mund të justifikohet me vullnetin për të frenuar mungesat e shfrenuara (dikur ishte e mjaftueshme duke bere apel ne shkolle). Nëse eksperimenti do të japi rezultatet e dëshiruara, sistemi i kontrollit do të instalohet në të 112 shkollat e distriktin shkollor, i cili ka pothuajse 100.000 studentë.

Ndërkohë, megjithatë, ka raste të çuditshme të ngacmimit dhe abuzimit. Nga ajo që është mësuar nga disa deshmitare, duket se djemtë që nuk veshin ID Tracker, e cila duhet të montohet në xhepa apo ne qafë, janë duke u vene ne shënjestër nga mësuesit, duke ju bërë të pamundur studenteve për të përdorur objektet e caktuara shkollore, të tilla si zonat publike, bibliotekat dhe kafenetë.

Andrea Hernandez, një studente e vitit te dyte në John Jay, në një intervistë të fundit ka thënë se drejtuesit dhe edukatoret e shkolles,nuk kanë marrë në konsideratë asnjë nga ankesat e saj në lidhje me shkeljet e rënda të privatësisë. Në shenjë hakmarrjeje, ajo eshte penguar nga pjesëmarrja në zgjedhjet e studentëve,një nga shkeljet më brutale të normave demokratike të garantuara nga Kushtetuta e SHBA. "Një nga mësuesit e mi më tha se unë nuk do të lejohen të votojë në qoftë se une nuk e përdori ID e ri Tracker që me është imponuar ."

Duke refuzuar të veshi chipin ID RFID, shefi i shkolles Ray Galindo,i ka dërguar një komunikim prindërve te Andreas: "Unë i kërkoj vajzës tuaj për të veshur Tracker ID-si,që ajo të bëjë si të gjithe studentët e tjerë të rriturit te kampusit Jay . Nëse vajza juaj ende refuzon të veshin ID RFID chip-, pasojat do të jenë më të rrepta se sa thjesht ndalimin në lidhje me të drejtat e saj të votimit.

Babai i Andreas,thote se familja e tij nuk do të ndalet duke denuar e kritikuar publikisht një program që eshte kaq munstruoz ." Ne jemi të përgatitur për të luftuar për të drejtat tona kushtetuese, "thote Steve.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
pse sthu ti ato qenkan si me shku nburg

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
eh i ka rendi i ri boteror kto...
po perparon iluminati, do e mari mqaf boten ky

https://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons