Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

kleo

avatar
VIP
VIP

Jashtokesoret çaktivizuan raketat bërthamore britanike dhe amerikaneJashtëtokësorët kanë çaktivizuar raketat bërthamore të Britanisë së Madhe dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pretendojnë disa pilotë amerikanë, raportoi të hënën gazeta britanike, “Daily Telelgraph”.

Sipas këtyre pilotë, “mysafirët e panjohur” kanë aterruar në bazat raketore bërthamore të Mbretërisë së Bashkuar dhe të SHBA-së, duke pamundësuar aktivizimin e arsenalit bërthamor.

Pilotët kanë thënë po ashtu se kjo “vaki” ka ndodhur vazhdimisht që nga viti 1948, por ishin ushtarakët e lartë të të dyja shteteve që nuk kishin lejuar publikimin e këtyre informatave.

Pretendimet e gjashtë pilotëve amerikanë dhe të një anëtari të ushtrisë të cilët kishin njohuri për të dhënat e përmbledhura në një dokument prej 120 faqesh, ka shkruar “Daily Telelgraph”, duke u bazuar në informatat e pilotëve amerikanë.

Ata kanë njoftuar se të dyja shtetet ishin të vendosura që t’i mbanin sekrete informacionet.

Pilotët ngulmojnë se jashtëtokësorët kanë ateruar në Tokë edhe para shtatë vjetësh.

Burrat kanë thënë se po këmbëngulin që qeveritë e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës ta pranojnë “faktin” e tyre. Do të zhvillojnë një takim të hënën sipas orës lokale amerikane, ku do të diskutohen “dëshmitë” e tyre.

Njëri prej tyre, kapiteni Robert Salas, ka thënë se “Forca Ajrore amerikane po gënjen për implikimet në sigurinë kombëtare për objektet e paidentifikuara në bazat ushtarake bërthamore, dhe ne kemi dëshmi për këtë”.

Ai ka thënë se ishte dëshmitar i aterrimit i çaktivizimit të raketave bërthamore më 16 mars të vitit 1967 në bazën e Malmstromit.
“Isha në detyrë kur një objekt erdhi qëndroi pezull në zonë”, ka treguar Salas. “Raketat u çaktivizuan dhe kjo ndodhi pas një jave edhe në një tjetër bazë”.

Të tjerë kanë thënë se kanë dëshmi se një gjë e tillë ka ndodhur edhe me bazat ushtarake bërthamore në Britani të Madhe. Koloneli Charles Halt ka thënë se kishte parë një UFO në ish-bazën ushtarake afër Ipswichit para tridhjetë vjetësh.

Ai ka thënë se kishte parë një sinjal që ishte në bazë, derisa radiolidhjet kishin njoftuar se jashtëtokësorët aterruan në bazë.

Ketu po sjelle disa deklarata qe kane dhene ekperte te ndryshem qe kane qene deshmitare te Ufo-ve ne bazat ushtarake bërthamore:

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons