Forumi Kuq E Zi
Gjendje e jashtëzakonshme në Chelyabinsk, pas rënies së meteoritit shfaqet epidemia e “tërbimit”…! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjendje e jashtëzakonshme në Chelyabinsk, pas rënies së meteoritit shfaqet epidemia e “tërbimit”…! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pak javë pas rënies së meteoritit në Chelyabinsk, situta tel “jashtë kontrollit”; autoritet kanë shpallur gjendjen jashtëzakonshme pas shfaqjes së epidemisë së “tërbimit”…

Situata është shumë e rëndë, madje sëmundja por përhapet me ritme të shpejta në gjithë botën, ndërsa një ekip shkencëtarësh ndërkombëtar të cilët u morën urgjentisht me fenomenin e rënies së meteoritit, të cilët publikun dhe raportin e tyre përfundimtar në revistën shkencore të kozmologjisë (Journal of Cosmology) duke theksuar se në gjithë historinë, kalimi i meteoritëve apo “mbetjeve hapësinore” të quajtura (Vile Star) ka sjell në Tokë shumë fatkeqësi (zhdukje të specieve, qenieve etj deri dhe shumë epidemi të rënda)

“Të gjithë qytetërimet, pa përjashtim, i konsiderojnë meteoritët me ndjenjën e tmerrit dhe fatkeqësisë. Komitët konsiderohen gjithashtu si paralajmërues të katastrofave, sëmundjeve dhe vdekjeve, u ngjallin meshkujve në dëshirë të madhe për luftë, infektojnë të mbjellat dhe transmetojnë infeksione dhe murtajën”, kishte deklaruar Olson dhe Pasachoff në vitin 1999.

Nga ana tjetër agjencia ruse “The Moscow Times”, në 22 mars 2013 referonte: “Është shpallur gjendje e jashtëzakonshme në rajonin e Chelyabinsk për shkak të shfaqjes së sëmundje së “tërbimit” tek kafshët. Qeveria e Rusisë publikoj dhe një projektligj në sajtin e saj zyrtarë, ku Ivan Feklin zëvendës guvernator i Chelyabinsk dhe kreu i këshillit të përballimit të situatave të emergjencës është përgjegjës për verifikimin e një sërë komplekseve të masave për stabilizimin e shpërthimit të epidemi së “tërbimit”.

Sipas qeverisë rajonale të Shërbimit Federal të Monitorimit Veterinar dhe Fitosanitar, zona ka vuajtur nga një situatë të komplikuar me epizootike ë tërbimit në kafshë, njoftoi Interfax.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ehh e tmerrshme sa keq ndihem kur degjoj lajme te tilla


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons