Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Cfare eshte respekti??? prej Wed 13 Jul 2011, 13:42

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Cfare eshte respekti per ju???


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Cfare eshte respekti??? prej Wed 13 Jul 2011, 14:23

Vizitor

avatar
Vizitor
Respekti është përkujdesja për të mos e lënduar tjetrin. Respekti është konsiderata që ne kemi për tjetrin. Duke e konsideruar tjetrin në qenien e tij të plotë dhe të pacënuar, ne kemi hapur kështu mundësinë e një dialogu dhe të një marrëdhënie të barabartë të ndërsjelltë me këtë tjetër. Unë mendoj që hapi i parë i një raporti ndërmjet dy personash është respekti reciprok të dyanshëm. Kur njëri nga të dy nuk i përgjigjet këtij kushti, kjo do të thotë që gjasat e një marrje vesh janë tejet të pakta. Prandaj shpesh herë debatet këtu ngjajnë me një konkurs kush e kush është më i shurdhër ndaj fjalës së tjetrit. Dhe dihet që i shurdhëri nuk e kupton mirë veten e vet sepse atij i mungon dëgjimi i zërit të vet siç i ardhur nga jashtë, siç nga dikush tjetë

3 Re: Cfare eshte respekti??? prej Wed 13 Jul 2011, 18:41

Altin


Antar Special
Antar Special
respekti eshte psh ta fus une ty me shpull ose na nje xhudo dhe ti me thot faleminderit

4 Re: Cfare eshte respekti??? prej Wed 13 Jul 2011, 20:36

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
dicka e till me ka ndodhur me dike ne nje forum, ishin dy veta kur shaja njerin me thoshte faleminderit kurse kur shaja tjetrin ai fliste si intelektual hahahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

5 Re: Cfare eshte respekti??? prej Fri 22 Jul 2011, 20:31

Vizitor

avatar
Vizitor
Te respektosh do te thote te bashkejetosh me mendimin e tjetrit, ta lesh tjetrin te flase e te shprehet pa i vene limitet e tua.
Respekt do te thote te degjosh.
Respekt do te thote te pranosh mendimin e tjetrit pa paragjykime.
Respekt do te thote te pranosh nje person ashtu sic eshte, me vlerat qe ka, pa kushte.
Respekt do te thote ta trajtosh tjetrin ne te njejten menyre sic do te doje te te trajtonin. Pra, si nje QENIE NJEREZORE!

Gjithesesi, respekti eshte dicka qe fitohet dhe si rrjedhim jo te gjitheve u jepe.Une jam e mendimit qe cdo njeri ne kete jete tregon veten e tij me sjelljen dhe veprimet qe ben por nuk mund te bej sikur kam respekt per dike qe te pakten te une nuk ka lene vend per ta respektuar sepse: Respekti fitohet e nuk kerkohet.

6 Re: Cfare eshte respekti??? prej Wed 06 Feb 2013, 05:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Respekti është i rëndësishëm. Duhet me respektuar veten por edhe të
tjerët, edhe gjallesat e natyrën, sepse kjo është foleja e jonë e
mrekullueshme, edhe për pasardhësit tonë! Pa marrë parasyshë sjelljet e
të tjerëve,(punë për ta!) shfaqja e respektit është virtyt e fisnikëri!
Mendoni respektin për prindër, dhe ndihmën e tyre! Ka qenë virtyt i madh
i Shqiptarëve. Varet nga ne, a do e humbim si të tjerët. Sa më shumë që
rritet mirëqenia, (për fat të keq) bie humaniteti, respekti, e rritet
egoizmi!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

7 Re: Cfare eshte respekti??? prej Thu 14 Mar 2013, 21:10

Hamiti

avatar
Respekti asht Aj qe Asht Nuk ndryshonn Apo ?? shkel syrin

8 Re: Cfare eshte respekti??? prej Tue 23 Apr 2013, 13:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e jetosh ne harmoni me te gjitha qeniet dhe objektet, pa qene nevoja te
besh vlersime positive. E keqa eshte e keqe dhe e mira eshte e mire.
Duke jetuar ne harmoni me to i ke respektuar te dyja. Psh. Armiku qe na
demton eshte sinonim i te keqes, megjithate duke harmonizuar veprimet
dhe sjellejn tone per kundrejt rrezikshmerise se tij ne shfaqim respect.
Si te tille ne i inpunojme respect edhe armikut. Kur armiku nuk na
respekton, atehere ky eshte nje tregues se ne kemi rene moralisht dhe
kemi humbur harmonine me boten qe na rrethon.
Ketu me vjen ndermend
lufta athino- peloponese ku spartanet edhe pse dolen fitimtare e
respektuan armikun e tyre duke mos e asgjesuar ate krejtesisht.
Respekti inpunon respect dhe si i tille mund te behet shkas per miqesi te forta dhe te qendrueshme.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

9 Re: Cfare eshte respekti??? prej Sat 18 May 2013, 17:59

Erisa

avatar
Princeshe
Princeshe
Respekti nuk imponohet por Fitohet

http://hapesira.forumotions.net/

10 Re: Cfare eshte respekti??? prej Wed 29 May 2013, 13:49

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Elementi qe i jep dinjitet ekzistences njerezore !!! pastaj vijojn edhe cilesit si Miresia, kujdesi,dashuria, mirenjohja, drejtesia.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons