Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbulimi më i pështirë… por që do ta bëjë shumë të pasur djaloshin 8-vjeçar

8 vjeçar Charlie Neismith bërë një zbulim të pështirë… por që do të bëjë atë goxha të pasur!

Djaloshi nga Britania, kishte dalë xhiro me prindërit e tij, kur papritur la një gur të çuditshëm me ngjyrë të verdh në breg të detit.
Me ndihmën e prindërve, citon alb-observer, zbuloi se “Guri” i verdh ishte Ambergis, pra emetimi i balenës që e nxjerrë të tek hedh ujin në sipërfaqe të detit. Ambergis balenat e përdorin për të penguar sendet e forta që të mos depërtojnë në stomakun e tyre!

Këta “Gurët” (forma që merr emetimi kur vjen në kontakt me ujëra të kripur) që emetohen nga deti në breg, kushtojnë 10.000 dollarë1 kg.

Dobia e Ambergis është në kohëzgjatjen e aromave, ndaj dhe ata kushtojnë kaq shpejtë.

Kështu, djaloshi britanik do të fitojë nga ky zbulim 63.000 dollarë


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons