Forumi Kuq E Zi
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time 62677
Vrasja në Krrabë, 18-vjecarja: Më përdhunoi që 14 vjeç, në shtëpinë time
Më kërcënonte se do më vriste nëse unë do të largohesha prej tij. Më ka përdhunuar në shtëpinë e babait, kur njerëzit e familjes nuk gjendeshin aty. Natën e ngjarjes më telefonoi dhe më tha që do të më hiqte qafe nëse nuk dilja ta takoja dhe të shkoja me të. E prita sa mbërriti me taksi. Sapo zbriti pranë shtëpisë dola me automatik në dorë dhe e qëllova. Ai do të më trafikonte në Kosovë...". Nazmije Visha, 18-vjeçarja e cila qëlloi për vdekje përdhunuesin e saj Fiqiri Muça, u ka rrëfyer hetuesve katër vitet e tmerrit që përjetoi nga abuzimet seksuale dhe kërcënimet me jetë.
Vajza, e cila është përdhunuar nga kunati i motrës që kur ishte 14 vjeç, kohët e fundit ishte fejuar me një djalë nga Vaqarri i Tiranës dhe dukej sikur jeta e saj kishte marrë një tjetër rrjedhë. Por, kërcënimet e babait të gjashtë fëmijëve dhe përpjekjet e dëshpëruara të tij për ta mbajtur vajzën të lidhur pas vetes, e kanë shkatërruar lidhjen e saj. Vajza u ka thënë hetuesve se Fiqiri Muça pak kohë më parë kishte telefonuar të fejuarin e saj, duke e kërcënuar se nëse nuk hiqte dorë prej saj, do ta vriste. "Më telefonoi i fejuari dhe më tha që ki kujdes, se Fiqiriu do na bëjë gjëmën. Pas shumë kërcënimesh ai u largua nga unë, ndërpreu çdo marrëdhënie dhe iku drejt Italisë. Nuk po duroja dot më. Ai më kërcënonte se do të më zhdukte. Më nxiu jetën mua dhe pjesëtarëve të familjes time, ndaj e vrara", - shprehet vajza, ndaj të cilës rëndon akuza e vrasjes me dashje dhe armëmbajtjes pa leje.
AKTI I FUNDIT
Duket se Nazmije Vishës nuk i kishte mbetur asnjë alternativë tjetër. Kishte duruar dhunën seksuale, rrëmbimin dhe kërcënimet me jetën e saj e pjesëtarëve të familjes. Kishte përjetuar dhimbjen e pashoqe të vetëhelmimit të të ëmës, e cila duket se nuk kishte duruar dot rrëmbimin e së bijës nga Fiqiri Muça. Në fund kishte humbur dhe të fejuarin, që e kishte braktisur pas kërcënimeve që i binte 45-vjeçari. Për të gjitha këto shkaqe dhe frika e ndonjë trafikimi të mundshëm e ka shtyrë vajzën drejt aktit të vrasjes. "Fiqiriun e kam njohur nëntë vite më parë, kur babai e solli në shtëpi dhe na e prezantoi. Ai ishte njohur me babain teksa shisnin dru dhe duke qenë se jetonte larg në Burrel e mbajtëm në shtëpi. Ai më pas na kërkoi dorën e motrës për të vëllanë dhe kështu lindi miqësia", - shprehet vajza. Nazmija u ka thënë hetuesve se makthi për të nisi që kur ishte 14 vjeç, kur u përdhunua nga Fiqiri Muça e prej asaj kohe nuk ka patur një ditë të qetë, pasi ai e kërcënonte vazhdimisht se do ta vriste nëse largohej prej tij. Madje, kulmi ka arritur kur ai e ka rrëmbyer në maj të 2012 dhe e ka mbajtur peng për 12 ditë. E reja u ka thënë hetuesve se pasi bëri denoncimin për rrëmbimin, u detyrua të firmoste një deklaratë se ishte larguar me dëshirë me kunatin e motrës. Duke e parë si mundësinë e fundit për të shpëtuar nga makthi i kërcënimeve dhe shantazheve, Nazmija ka vendosur të takohet me Muçën. Viktima ka mbërritur në fshatin Krrabë pranë shtëpisë së xhaxhait të Nazmije Vishës, ku kjo e fundit e priti me breshëri plumbash, duke i marrë jetën. Vajza pritet të dalë para Gjykatës së Tiranës për t'u njohur me masën e sigurisë. (bw)

https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons