Forumi Kuq E Zi
HISTORI PREKESE :( !! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
HISTORI PREKESE :( !! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
HISTORI PREKESE :( !! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
HISTORI PREKESE :( !! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1HISTORI PREKESE :( !! Empty HISTORI PREKESE :( !! 30/6/2012, 18:49

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
- Nje vajze e vogel shkonte dhe
vinte nga shkolla vete, ne kembe.
Moti, ne ate dite kishte qene me te
... vertete i paqendrueshem. Rete e
erreta paralajmeronin nje
shtrengate te furishme. Vetetimat
dukeshin sikur do ta canin krejt
qiellin.
- Nena e vajzes se vogel ndihej e
shqetesuar. Nuk priti me, por mori
leje nga puna dhe u nis me makine
te merrte vajzen e saj nga shkolla.
- Diku ne mes te rruges, e shikon
vajzen e saj qe po kthehej e vetme
ne shtepi.
Sa here qe vetetinte, vajza ngrinte
koken lart dhe buzeqeshte. Perseri,
pak me tej vetetiu, dhe vajza e
vogel ngriti koken lart dhe
buzeqeshi.
- Nena iu afrua dhe kurioze e pyet.
Po, perse sa here qe vetetin
ndalon, e ngre koken lart dhe
buzeqesh?
Po perpiqem te dukem e bukur,
tha vajza. Zoti eshte duke me bere
fotografi dhe kete foto do ia jape
babit ne parajse.. !! :'(.......... 3333 3333

2HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 8/7/2012, 00:13

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Une qe po ju shkruaj jam nje djale 20 vjec.
Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje,duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura,thashe me vete:
"te bej edhe une nje".
kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime arrita ta beja per vete.
Isha shume i lumtur perkrah saj.
Kot nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet"
keshtu ndodhi me mua.
u dashurova me engjellin.
e quajta engjell sepse per mua e till ishte.
ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej, kaluam bashke kater vjet.gjete kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi perjotonte edhe ajo.
te afermve te mi une u pata treguar per te.
ajo vinte edhe te shtepia ime , por familjaret e saj nuk dinin gje.
Ne kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dasshurie qe pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj.
Vellain qe kisha ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar.
kur ai erdhi dhe me pa me te u be si bishe.
nga ai moment ne shtepine tone kishte sherr.
sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te perdale.
kjo nuk ishte aspak e vertet.
pasi une ate jo qe e doja shume por edhe e njihja mire se cvajze ishte.
vlerat e kesaj do ti tregoj ne fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim dhe me vone do ta kuptoja pse-ne.
Sherret ne shtepi nuk me benin pershtypje sepse une ate vajze e doja shume.
Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje.
Ajo u skuq dhe u be flak.
"Ta them une arsyen te tua ne familje.
une e dija se X eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka shprehur deshiren per te me takuar.
une nuk kam pranuar".
Kjo ishte e rende per mua.
tani e kuptova reagimin e vellait.
u ndodha ngushte por fundja ata nuk ishin takuar kurre.
Dashuria jone vazhdoi.
Nje dite na gjeti motra e saj ne nje vend ku rrinim shpesh.
Ketu dashuria jone do te merte nje goditje te keqe.
Ajo u largua bashke me motren.
Ate nate ne shtepine e tyre kishte pasur shume sherre.
ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e motra e saj.
Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup.
Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja.
Lotet e saj lanin trupin tim.
E cmund te beja me teper, isha vetem 20 vjec!
Vendosa ti propozoja per martes.
Biseduam dhe rame dakord.
Skishte si te ndodhte ndryshe.
4 vite dashuri ishte prove e madhe per ne.
Vendimin per tu martuar ua thashe te shtepise.
U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha vellai.
Babai dhe nena heshten.
Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate vajze do ta mar".
Ne familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh:
Une dhe engjelli jo vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije.
Babait dhe neses ia mbusha mendjen.
Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju mbush mendja.
Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe ishte situata ne shtepine e saj.
Une arrita ta bindja familjen time dhe po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj.
Ne shtepine e saj motra kishte treguar se ajo priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur kishin filluar dhunen mbi te.
Ne kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te keqija.
U zgjova ne mengjes dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per ti kerkuar doren.
U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit:
"Bir si sot nuk te kam par me te bukur".
Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy shtoi:
"Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete".
Me puthi ne faqe duke me dhene urimin.
Nuk harroj syte e motrave dhe te kunatave qe shkelqenin nga gezimi.
Si me i vogli qe isha, dasma ime do te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e urte:
"Peshku ne det dhe tigani ne zjarr".
Rruges me duket se te gjithe me shikonin mua.
Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te gjitheve.
Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin shume njerez.
Njeri po vinte drejt nesh.
E pyetem cfare kishte ndodhur dhe ai si per inatin tim tha:
"Filanka ka vrare veten".
Ne ate momend zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj.
Hyra brennda si nje i droguar.
Perplasa shume njerez qe donin te me ndalonin.
Vajta te krevati ku ate e kishin veshur si nuse.
O zot bertita me te madhe, -
nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale.
Shumica nisen te vajtonin me mua.
Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua bashke me engjellin .
Nuk e doja me veten.
Shume njerez u larguan bashke me mua nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per vendimin qe kishte mare ajo.
Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin nisur dhunen mbi te .
dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen e familjes qe e falenderoj shume.
E di se ne kete jete nuk do te dua kaq shume nje njeri tjeter.
Ajo ishte endrra ime.
Me veprimin qe beri me dha te kuptoj se me donte.
Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone.
Per kete gje doja pyesja familjen e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne dore kjo histori:
Sa te pa shpirt paskeni qene!
Ne vend te zemres paskeni patur gure!
Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija cfare kishte?
Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre?
Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tend?
Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre.
Zoti vonon por nuk harron.
E di qe ti ke mbetur rrugeve.
Per shpirtin e asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten.
Ne fakt ju meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases.
Te nderuar lexues, me shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam kaluar zor se perballohen nga i gjalli. Duke ju uruar edhe nje here fat pres pergjigje nga ju cdo mendim.-----

3HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 15/7/2012, 00:01

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kjo, eshte nje histori qe i perket nje ushtari me emrin Mehmet i cili kishte shkuar per te kryer detyrimin ushtarak ne Veri te Irakut, i cili me se fundmi kthehet ne shtepi. Mehmeti para se te kthehej ne shtepi merr ne telefon familjen e tij qe ishte ne Stamboll.
E dashur nene dhe baba me se fundmi po kthehem ne shtepi, por para se te vij dua t...ju pyes per dicka. A mundem te sjell edhe nje shokun tim ne shtepi?Padyshim u pergjigjen ata. `Do te ishim shume te lumtur te njeheshim me ate`. Por ka dicka qe ju duhet ta dini` vazhdoi me tej Mehmeti, ai u plagos rende ne lufte. Ai shkeli minen e zeze dhe humbi njerin krah dhe njeren kembe. Ai nuk ka vend tjeter se ku te shkoje. Une dua qe ai te vije tek ne dhe te jetoje me ne.
” Me vjen shume keq qe e degjoj kete biri im, ndofta ne e ndihmojme qe te gjeje nje vend tjeter”. ` Jo ai do te jetoje me ne kete dua une tha ai ….”. `Biri im, tha i ati `ti nuk po e kupton se cfare po thua. Nje person qe ka nje problem kaq te madh neve do te na shqetesonte.
Ne kemi jeten tone dhe nuk mund te lejojme nje ndryshim te tille. Une mendoj se ti duhet te vish ne shtepi dhe ta harrosh kete djale. Ai duhet te vazhdoje jeten e tij dhe ka per ta gjetur nje rruge. `Pas kesaj Mehmeti e mbylli telefonin. Nena dhe babai i tij nuk degjuan me asnje fjale rreth tij…
Pas disa ditesh, dikush nga policia e Stambollit i mori ne telefon. Dhe i thane qe djali i tyre kishte humbur jeten pasi kishte rene nga ndertese. Sipas policise ishte vetevrasje.
Me nje shqetesim te madh nena dhe babai moren avionin e pare dhe u nisen per ne morgun e spitalit shteteror te ketij qyteti per te bere verifikimin e personit. Ata e verifikuan Mehmetin. Por ata i shqyen syte…., sepse verifikuan dicka qe ata nuk e dinin. Mehmetit i mungonin nje krah dhe nje kembe…!!
Ne kete histori kjo nene dhe ky baba i ngjajne nje femije. Ne e kemi te thjeshte te duam njerezit e qeshur dhe qe duken mire qe na rrethojne por ne rastin kur ka njerez qe nuk jane te shendetshem sa ne dhe qe na shqetesojne, qe nuk jane te bukur sa ne dhe qe nuk jane te zgjuar sa ne, preferojme te rrijme larg ketyre personave.
Lutemi shume qe askush nuk na vendos neve ne kete kategori. Nje njeri qe ushqen nje dashuri te njeanshme eshte deri ne fund pjese e familjes sone sado qe ne te jemi te shemtuar, te varfer, ose te pazote.

https://kuqezi.albanianforum.net/

4HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 3/8/2012, 22:36

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator

Ne nje fshat i quajtur Guri i Zi... Eshte vendi me i perfolur per ushtrimin e magjise se zeze... Historia fillon me nenen e 3vajzave qe priste ti vinte ne jete femija i katert...ne muajin e fundit te shtatzanise gjumi i nenes fillon e trazohet nga e njejta enderr cdo nate...e njejta enderr...ne te njejten ore ne 3te nates... Nje fytyre i shfaqej gjithmone ne dritare. Ishte fytyra e nje kusherire te larget,plake e cila nuk kishte pas kurre femije...dritarja e dhomes se gjumit ishte nga ana e oborrit i cili ishte i mbushur me peme qe naten merrnin forma shume te cuditshme...dhe benin hije te frikshme nga hena. Rreth ores 3,gruaja shtatzane ndjente nje ere te ftohte qe shpupuriste gjethet e pemeve dhe te fuste te dridhura ne trup...ajo ere gjente gjithmone shteg permes dritares e pershonte barkun dhe gjirin e gruas...menjehere ne cep te dritares dilte fytyra e asaj plake te shperfytyruar,me nje cmire dhe lige ne zerin e saj dhe i perseriste te njejtat fjale...-djalin do te ta marr une...djalin do te ta marr une... Gruaja zgjohej e mbuluar ne djerse dhe fillonte ti therte barku... Kishte frike tja tregonte kujt kte enderr dhe e mbante per vete me idene qe eshte enderr dhe do kaloje...vjen momenti qe gruaja lind,shtohet me djale. Gjithe familjaret gezohen se ishte cun pas 3gocash. Festojne te gjithe...nder shume kusherinj gruaja dallon fytyren e plakes se endrres...tmerrohet dhe pa u menduar vrapon drejt saj...sa i afrohet gruaja,plaka i thote-do kthehem pas nje viti te marr djalin...dhe venitet si hije... Njerezit e gruas habiten pse ajo u drejtua me aq vrull drejt cepit te shtepise dhe shkojne e i flasin. Gruaja thonte vetem-djali eshte i imi,djali eshte i imi... Njerezit e saj e marrin me te qeshur e i thone qe mos u bej merak se nuk ta luan kush djalin... Gruaja ate nate kishte frike te flinte se mos i shfaqej perseri plaka...por ajo nate dhe netet qe pasuan,qene te qeta...gruaja e rriti djalin me aq dashuri,e gjithe familja ishte e qete dhe e lumtur derisa vjen ditelindja,1vjetori i cunit... Gruaja i kishte harruar krejt shqetesimet qe kishte pas dikur,por e lumtur per festen qe kishte,pergatit me gjithe familjen,dicka tvogel per vogelushin.blen dhurata,makina,aeroplane e plot lojra femijesh. Gezojne e kenaqen familjaret,hane edhe darken e bine per te fjetur. Gruaja rehaton femijet,gocat ne dhomen e tyre,cunin ne dhomen ku flinte dhe ajo vete... I merr gjumi te gjithe...edhe gruan...vetem nje parandjenje nuk e linte te qete... Sa kishte filluar ta merrte gjumi...kishte shkuar ora 3...fillon nji ere e tmerrshme...nje zhurme shurdhuese...fillojne te dridhen xhamat e dritareve... Nje ndjenje therese pershkon trupin e gruas...kishte filluar edhe shiu te binte dhe xhamat benin zhurme edhe me shume... I del gjumi gruas dhe cohet e trembur...ne ate moment shperthen edhe nje vetetime e fuqishme dhe ne gjithe ate drite qe u krijua...tek cepi i dritares shfaqet ajo plaka me po te njejten fytyre te tmershme dhe i thote...-U BE I IMI... U BE I IMI... Gruaja shperthen me te uleritura e me te qara...cohet shpejt te ndeze driten dhe menjehere turret tek shtrati i djalit te saj... Aty ishte vogelushi...me nje njolle te kuqe mbi jorganin e tij te vogel... Gruaja bertiste edhe me shume...zgjohen te gjithe familjaret dhe gjejne ne cep te shtepise gruan me foshnjen ne krah... Gruaja nuk fliste,vetem qante dhe perkundte vogelushin e saj te pergjakur... Asnje nuk i jepte dot shpjegim asaj qe kishte ndodhe... Gruaja thonte vetem- Ma mori ajo,ma mori ajo... Doktoret nuk i dhane shpjegim autopsise se femijes...mungonte vetem zemra ne kraharorin e tij... doktoret nuk i jepnin dot zgjidhje... E cuan tek nje hoxhe,per te bere adetet e fundit qe i beheshin te vdekurit,edhe pse femija nuk kishte nevoje sepse ai behet melek. Hoxha,kur kishte pare edhe gruan e shkrete,edhe trupin e femijes i kishte thene-Zemren e femijes ja ka ngrene shpirti i zi i kusherires se gruas nga inati dhe smira qe ajo skishte femije... Ka bere magji te zeze dhe une(hoxha) nuk mund tju ndihmoj derisa ajo plake te vdese...Por nuk do ti thoni asgje deri atehere,derikur un mund te luftoj shpirtin e saj,se perndryshe,po e akuzuat ate plake,ajo qe do vdiste do te ishte gruaja...nena e engjellit,melekut............

5HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 9/8/2012, 22:10

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
HISTORI E DHIMBSHME

Para dy vjetesh njoha nje cun ne fb.. Me beri ftes e pranova dhe filluam te flisnim. Ne momentin qe pranova ftesen me pyeti i pe fotot e mia? Jo i thash un nuk i kam par dhe nuk e di kur do ti shof se jam me cel dhe nuk e dij kur do hyj ne net.. Ok tha ai mgjs kur te shohesh fotot jam i sig qe nuk do flasesh me me mua. Pse ? I shashe un. Ai tha sepse un jam shum i shemtuar. I...
thash nuk ka gje un nuk e kam problem te jesh i bukur por i sjelleshem por ai prap nuk e besonte.. Sa her qe flisnim ne fb me luste qe mos i shihja fotot e tij se indjeheshe mir kur fliste me mua dhe kishte frik mos largohesha... Un u bera shum kurioze te shihja fotot e tij dhe shkova ne net per ti par.. Ne fotot e tij te gjithe ata qe kishin komentuar kishin shkruar komente me tallje.. Ju bej te gjithave fotove te tij like dhe i shkruaj ne foto qe je personi me i sinqerte dhe me i bukur qe un kam njohur deri tani.. Mbase nuk e ke ne paraqitje por e ke ne shpirt.. Poshte komentit tim kishin shkruar shum te tjere komente me tallje pa e njohur si ishte ai... Ate ai koment e gezoi jasht mase dhe me kerkoi a mund te flisnim ne tel. Pranova me kenaqesi.. Sa her qe fliste me mua thoshte qe e lumturoja dhe ta falja nese me bezdiste gje qe nuk ishte e vertete. Jo i thosha un eshte nje kenaqesi. Filluam te takoheshim te dilnim, te pinim kafe, te luanim. Ja kalonim shum bukur me njeri tjetri.. Shoqeria ime qeshte kur dilja me ate dhe jo me ata.. Kusherinjte e mi i thonin familjes time qe un shoqerohem me nje cun te shemtuar. Po mua asgje nuk me bente pershtypje.. Gjithmone qeshja me te edhe kur isha e merzitur sepse nuk doja te ndjeheshe keq. Por ai me kuptonte shum mir dhe me thoshte qe edhe pse qesh un e di qe ti je e mrz dhe mendja i shkonte se un nuk ndjehesha mir me te.. I thoja qe jan gjera qe nuk kan te bejne me ty.. Per cdo gje donte ta merja un vesh e para e mir apo e keqe sepse e kuptoja per cdo gje.. Me thoshte un e di qe kohen qe do jem me ty do jen ditet me te lumtura te jetes time..i thoja qe ne gjithmone do jemi shoke me njeri tjetrin.

Ai me thoshte qe nuk e besoj.. Sa her qe takoheshim kishte dhimbje koke nuk e kuptoja pse dhe nuk ma tregonte.. Ai ishte me leucemi dhe nuk me thoshte se nuk donte te me merziste.. Kaluan 6 muaj qe un kaloja ditet vetem me te dhe nje dite ai me tha qe duhet te iki ne itali sepse kam nje njeriun tim te semure dhe do ta takoj.. Dhe po me falenderonte per te gjitha ditet qe kisha kaluar me te dhe qe e kisha ber aq te lumtur.. Pse ma thua kete? I thashe un. Jo jo kot me tha. Mendja me shkoi se ai do ikte dhe nuk do fliste me me mua. Me perqafoi fort dhe me puthi ne faqe, diten tjeter kur do ikte dola ta takoja. Shkova me vrap drejt tij dhe i thash me shkruaj ne fb ose me mer ne tel. Ai po qante dhe me tha mund te te puth ku te dua un? Mendoje sikur eshte hera e fundit qe me sheh dhe i gjithe trupi i dridheshe. U tremba dhe po qaja dhe un dhe i thashe je personi qe vlersoj me shum ai ne ate moment me puth ne buze me fshiu lotet dhe iku pa kthyer koken pas.. E shikova derisa nuk e pash me.. Shkova ne shtepi dhe ne mendje kisha fjalet e tij dhe nuk e gjeja dot kuptimin e tyre. Kaloi nje muaj dhe qe prisja ndo1 lajm nga ai dhe nuk po merja asnje. Takoj nje dite kushuririn e tij dhe e pyes ai me thote qe ai u operua nga leucemia dhe nuk ja doli.. Nuk po e besoja dhe duke qare po i bertisja atij qe pse tallet me mua ashtu si e tallte ate qe ishte i shemtuar. Ai tha nuk tallem eshte e vertete.. Qe atehere edhe kesaj dite keto kujtime kam ne mendje dhe nuk dij po gjej pergjigje pse...?!

6HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 10/8/2012, 19:12

Infinit

Infinit
Princeshe
Princeshe
3333 3333 3333

7HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 11/8/2012, 17:52

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje vajze i thot te dashurit te saj...

- Nese do rrish nje dit pa mua ,pa folur ,pa me kerkuar do te dua pergjithmon ?
- Djali pranoj dhe nuk foli me te per nje dite te tere , Pa e ditur se vajza kishte vetem 24 ore Jet ...
- Diten tjeter djali shkon te takoj vajzen
- E cila ishte ne shtratin e vdekjes dhe kishte lene nje shenim ne dore per djalin...
- JA DOLE ZEMER, Mund ta besh per c'do dit tani . .

https://kuqezi.albanianforum.net/

8HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 11/8/2012, 17:53

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
AJO: Ckemi zemer.. AI: midis nesh ka marre fund...
AJO: Perse ? (shperthen ne lote)
Ai: Hahaha me vjen per te qeshur.. a
koma nuk e ke kuptuar qe jam tallur me ty tere kohes.. ?
AJO: Nuk te besoj.. sepse ajo qe ke ndjere ka qene e veretee..
AI: Beso cte duash,, un kam nje tjeter..
AJO: Jo, nuk te besoj.. nuk mund te jete e vertete..
AI: Do ta kuptosh kur te na shohesh bashke...
AJO : Jo.. nuk dua t'ju shoh bashke.. nuk do te mundja...
AI: (Largohet) Te nesermen vajza shkon ne shkolle dhe sheh djalin nen shoqerine e nje vajze tjeter e i shkon prane..
AJO: atehere qenka e vertete qe ke nje tjeter..
AI: Po..
AJO: Duket qarte qe nuk te kam interesuar ndonjehere..
AI: e vertete.. asnjehere nuk me ke pelqyer vertetet
Ajo: (largohet) Pas nje jave djali largohet nga qyteti sepse e dinte qe kishte tumor e nuk donte qe vajza ta merrte vesh..
Pasi u transferua atje..
Mjeket nuk i dane me shume se 1 jave jete..
Ai donte te shihte te dashuren e tij te zemres per te fundit here e rikthehet ne qytet.. AJO: Cfare ben ketu ?
AI: Dua te prek per te fundit here buzet e tua e te ndjej aromen tende..
E puth vajzen dhe largohet.
Ajo nuk arrin te kuptoje sjelljen e tij..
Pas nje jave..
ajo merr nje leter:
E dashur, me fal nese te kam bere te vuash... Kam zbuluar se kam tumor dhe doja qe te me harroje.. por mesa duket.. te me shihje me nje tjeter te ka bere me te vertete keq. Me vjen keq per ate qe te bera.. Nuk pres te me falesh.. U largova prej teje vetem qe ti te mos e merrje vesh kurre per semundjen time.. por, me pas mjeket me dhane vetem 1 jave jete e kisha deshire te te shihja serish.. Mos vuaj ! Me harro shpejt ! . . Dhe kujto 1 gje, kur te thashe se jam tallur me ty.. ishte nje genjeshter.. Une per ty do te kisha dhene jeten.. Ti nuk do ta harrosh kurre te keqen qe te kam bere.. Ndersa une.. nuk do te harroj kurre te miren qe me ke falur ti.. Lamtumire vogelushe !

https://kuqezi.albanianforum.net/

9HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 26/8/2012, 09:56

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Histori Super E Dhimbshme. .HISTORI PREKESE :( !! 1141667947(

Ai : Alo Zemer

Ajo : Jeta Ime Cben Si Kalon . .?!

Ai : Mire Flm . . Doja Te Takoheshim SonTe Per Te Fol Dicka . .?

Ajo : Zemer Je Mire . .?

Ai: " Me Gjysem Zeri" Po

Ajo : Te Lutem Me Thuaj Cfare Ke HISTORI PREKESE :( !! 1141667947( " Duke Ju Drithur Zeri "

Ai : Zemer Takohemi Sonte Ne Oren 20:30 Ne Park

Ajo : Ok Zemer " Duke Qar "

Ora 20:30 Te Dy Ndodhen Ne Park

Ajo : Zemer Me Thuaj Cfare Ke ?

Ai : Duhet Te Ndahemi HISTORI PREKESE :( !! 1141667947(

Ajo : Duke Qar Pse Cfare Ka Ndodh ?

Ai : Epo Keshtu Eshte Me Mire Per T DY

Ajo : Per Te Dy Me Mire Kshu . . Jo Jo Per Ty Mbase Per Mua Jo SEPSE Te Dua HISTORI PREKESE :( !! 1141667947(

Ai : Dhe Un Te Dua Por Duhet Te Ndahemi

Ajo : Epo Do Pendohesh HISTORI PREKESE :( !! 1141667947(

Ai: Zemer Te Dua Kurr Mos E Harro

Ajo : Po Te Me Doje Nuk Ndaheshe Nga Un " Vrapon Drejt Rruges . . Teksa Kalon Ne Rrug Perplaset Me Nje Makine Dhe Bie E Vdekur Ne Tok "

Ai: Zemerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr . . Afrohet Afer Saj E Merr Ne Krah " Te LuTem Zemer Happi Syt . Un Te Dua . . Nuk Do Ndahemi Por Te LuTem Hapi Syt . . Te LuTem Zemrer Te Dua . . HISTORI PREKESE :( !! 1141667947( Zemerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Te Dua HISTORI PREKESE :( !! 1141667947( :'(
Ne Ato MomenTe Ai Nuk E DonTe Veten Me . . Merr Nje Pjes Te Xhamit Te Makines Qe Ishte Thyer . . Thot Dy Fjale " Zemer Me Prit Se Po Vije Me Ty . . Nuk Te Lej VeTem " Dhe Pret Damaret Dhe Vdes HISTORI PREKESE :( !! 1141667947(

HISTORI PREKESE :( !! 554816_490640584280837_251836379_n

10HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 26/8/2012, 10:39

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ueeeee sa e dhimbshme kjo HISTORI PREKESE :( !! 1141667947

https://kuqezi.albanianforum.net/

11HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 9/1/2013, 18:09

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
djali-alo zemr ckemi pse nuk me ke tel
vajza-zemr esht hera e fundit qe flasim
djali-pse cfar ka ndollur
vajza-do shtrohem ne spital se kam problem me zemren time
djali-nuk e besoj
vajza-ok hajde te spitali,
djali-niset per te spitali dhe takon doktorin dhe e pyet per gjendjen e vajzes por doktori i tha qe zemra e vajzes ishte shum e dobet dhe nuk do jetonte djali me njeher i dhuroj zemren vajzes dhe vajza doli nga spitali

merr tel te dashirin por ishte tel fikur vajza vete ne dhomen e saj dhe pa nje leter dhe fidhoj ta lexhonte

e dashura ime ti me ke ber nje dhurat te bukur me dhurove unazen e fijeses por un isha shum fukara dhe nuk pata mundsi ta blija nje unaz por te dhurova dicka shum te shtrenjt te dhurova zemren time gezuar dit lindjen jeta ime se sot zemra ime ka ditlindjen dhe ajo esht me ty te dua per jet

https://kuqezi.albanianforum.net/

12HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 17/1/2013, 19:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Nje burre u ul ne nje stacion metroje ne Washington Dc dhe filloi te luante ne violine. Ishte mengjes i ftohte janari. Ai luajti 6 pjese te ndryshme per rreth 45 minuta.
Gjate asaj kohe u llogarit qe 1.100 njerez hyne ne stacion, shumica prej tyre ishin duke shkuar ne pune. Pasi kishin kaluar 3 minuta, nje meso burre vuri re qe nje muzikant po luante, ai ngadalesoi hapin, qendroi per disa sekonda dhe vazhdoi rrugen per ne punen e tij. Nje minute me vone violinisti arriti te merrte dollarin e tij te pare, nje grua e hodhi ne koshin perpara tij dhe u largua me shpejtesi pa ndaluar.
Pak minuta me vone dikush u afrua per ta degjuar, por shpejt pa oren dhe u largua. Dukej qe ishte vone per pune.
Ai qe i kushtoi me shume vemendje, ishte nje vogelush 3 vjecar, i cili, megjithese e ema vazhdonte ta terhiqte, ndaloi per te degjuar violinistin.
Ky veprim u perserit prej disa femijeve. Ne 45 minuta qe muzikanti luajti, vetem 6 njerez ndaluan dhe qendruan pak per ta degjuar. Rreth 20 njerez i dhane para, por vazhduan te ecin me hapat e tyre normale. Ai mblodhi gjithesej 32 dollare.
Kur mbaroi se luajturi dhe ra heshtja, askush nuk e vuri re, askush nuk e duartrokiti.
Askush nuk e dinte por violinisti ishte Joshua Bell, nje prej muzikanteve me te talentuar te botes. Ai luajti nje prej pjeseve me te bukura shkruajtur ndonjehere, me nje violine qe kushtonte 3.5 milion dollare. 2 dite perpara se te luante ne metro Joshua Bell shiti me qindra bileta me te pakten 100 dollare secilen.Kjo eshte nje histori e vertete. Joshua Bell ishte e organizuar nga Washington Post si pjese e nje eksperimentimi rreth perceptimit, shijes dhe prioritetit te njerezve.
Qellimi ishte te dihej: Ne nje vend te zakonshem, ne nje ore jo fort te pershtatshme, a mund te perceptojme bukurine? A ndalojme se vleresuari ate?
A mund te dallojme nje talent ne nje kontekst te papershtatshem?
Dhe nje nga perfundimet e ketij eksperimenti ishte: Nese ne nuk kemi nje moment te ndalojme te degjojme nje prej muzikanteve me te medhenj te botes, duke luajtur nje prej muzikave me te bukura te shkruajtura ndonjehere, sa gjera te tjera nuk i veme re dhe i humbim?!

13HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 17/1/2013, 19:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Kush duhej ftuar për të hyrë.. ??


Gruaja doli jashtë dhe tha : Dashuria është e ftuara jonë , urdhëro brenda .
Dashuria ngrihet nga stoli ku ishte ulur dhe drejtohet nga shtëpia .Edhe dy të tjerët ngrihen dhe e ndjekin pas .E çuditur gruaja i pyet :Unë ftova vetëm Dashurinë , pse erdhët edhe ju ?

Të tre folën njëkohësisht :Nëse do kishe ftuar Pasurinë ose Suksesin , dy të tjerët do rrinin jashtë .Por meqë ti ftove Dashurinë , ku shkon ajo shkojmë dhe ne .Atje ku ka Dashuri ka edhe Pasuri dhe Sukses !!

14HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 17/1/2013, 19:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Dy te rinj shume te dashuruar me njeri tjetrin vendosen te martoheshin.
Disa muaj perpara marteses, vajza peson nje aksident dhe pas kesaj mbetet me fytyre te shperfytyruar.
"Nuk mund te martohem me ty",-i thote te fejuarit,"une do te mbetem gjithnje e shemtuar.
Gjej ndonje vajze tjeter te bukur ashtu sic e meriton, sepse une nuk ia vlej per ty"
Pak dite me vone, ajo merr kete pergjigje nga djali:
"Ai qe duhet ne te vertete te ndihet keq, jam une.
Pas nje vizite tjeter te mjekut, ai me tha qe se shpejti nuk do te mund te shoh dot me.
Por megjithe kete, nqs ti do akoma te martohesh me mua, une jam gati"

Pas pak kohesh ata u martuan dhe djalit i iku shikimi.
Pavaresisht kesaj jetuan 20 vjet sebashku ne dashuri dhe mirekuptim.
Vajza ishte ajo qe kujdesej dhe u be drita e syve te tij.
Dashuria i drejtoi ata edhe ne tunelin e erresires.
Nje dite ajo u semur keq dhe vdiq, duke lene pas nje keqardhje te madhe qe po e linte ne ate gjendje.
Ate dite, per cudine e te gjitheve ai hapi syte.
"-Une nuk isha i verber"-tha,
"Por bera si i tille ne menyre qe ajo mos te ndihej keq qe do e shihja perdite me fytyre te shperfytyruar, sepse dashuria ime ishte e bazuar ne bukurine qe ajo kishte ne shpirt".

15HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 17/1/2013, 19:09

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Kutia bosh...



Historia filloi kohë më parë , kur një burrë dënoi vajzën e tij 5 vjeçare për humbjen e një sendi të vlefshëm, dhe të ardhurat në atë kohë ishin shumë të pakta...
Një mëngjes vajza i solli të atit një dhuratë dhe i tha : Kjo është për ty babi ...
Babai ishte shume i nevrikosur dhe i zënë ngushtë e hapi kutinë ...zemërimi i tij arriti kulmin kur pa se kutia ishte bosh , nuk kishte asgjë brenda .
Shikon në sy vajzën dhe i thotë në mënyrë të rreptë :
Nuk e di ti se kur bëhet një dhuratë , brenda në kuti duhet të vendoset diçka ?
Vajza duke e vështruar nga poshtë lart të atin , me lot në sy i thotë :
Babi ...nuk është e zbrazët .E kam mbushur plot e përplot me puthje për ty .
I ati u ndje shumë keq .
Ai u gjunjëzua , përqafoi fort vajzën dhe i kërkoi të falur .Pas asaj dite , për gjithë pjesën tjetër të jetës , ai gjithmonë e mbante kutinë në shtratin e tij ,dhe sa herë që ndihej i mërzitur, hapte kutinë dhe imagjinonte puthjet e vajzës që i përkëdhelnin fytyrën , dhe tërë dashurinë e saj që ajo kishte mbyllur aty .

16HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 19/1/2013, 19:00

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ishte vetem 16 vjeçe kur u dashurua me mua. E njoha ne gjimnaz. Une isha viti i katert kurse ajo ishte viti i pare. U mundova shume derisa ja vitova zemeren, por nuk e dija qe ajo do ma thyente zemren

Lidhja vazhdonte per mrekulli. Ne fund te shkolles filluan sherret


Donte dhe nje jave te mbaronte viti shkollor. Ajo po mbaronte vitin e pare kurse une po largohesha nga shkolla. Pasi mora pergjigjen e shkolles per ne itali, ajo me kerkoi te takoja vellain e saj, gje qe une nuk e prisja. Nuk e kundershtova. E prita vellain e saj sa doli nga shtepia. E thirra dhe e ftova per kafe. Ai u trega shume i mire me mua. U ulem dhe i tregova si ishte muhabeti. Ai e dinte qe une per 1 muaj do largohesha nga Berati. Mbasi i tregova gjithçka ai nuk u tregua shume i keq me mua. Me tha vetem "Te gjithe jemi çuna, dhe te gjithe duam ne jete". Une u qetesova nga fjalet e tij.

Ne darke fola ne telefon dhe ajo ishte shume e gezuar qe une mora nje inisiative qe nuk me takonte tani per tani se isha vetem 19 vjeç.


Shkolla mbaroi.
Mbas mbarimit te shkolles filluan xhelozite
Ajo vendosi te kalonte pushimet ne Kavaje te halla e saj. Mua nuk me pelqeu qe ajo te ikte ne Kavaje sidomos qe ajo do te qendronte 2 muaj. Une nuk doja per faktin se nuk rrija dot pa e pare ose pa e takuar. Me ne fund ajo iku pa me thene gje. Mbas 1 jave me mer ne telefon nga Kavaja dhe me thote se do rri 2 muaj. Une u nxeva shume dhe i bertita ne telefon. Mbas nje debati ja mbylla telefonin.Nuk komunikova me te per 1 muaj rresht. Mbasi erdhi nga Kavaja une isha ne Tirane te njerezit e mi. Qendrova 1 jave ne Tirane per te harruar ate histori qe vertet me vrau. U ktheva nga Tirana 1 jave me vone pasi ajo kishte ardhur, nuk dija gje per ardhjen e saj. Me mori ne telefon dhe me tha: Stiljano dua te takoj. Ti harrojme ato qe u bene...........................?

Vendosa ti harroj te gjitha. Por prap mbaja inat ne vetvete se si mundi te ikte pa me thene.

Ndarja ndodhi per faktin se;
Pasi kjo erdhi nga Kavaja ndenji 3 dite dhe kerkonte te ikte prape ne kavaj. Une u merzota aq shume sa i thashe;
Po ike dhe nje here ne Kavaj kur te vish ti nuk do jesh me mua i lidhur. E thashe vetem per faktin se doja qe ti jepja pak frike (ne kuptimin qe ajo te mos ikte). Kurse ajo ma mori sikur une nuk e doja me. Filloi dhe me thoshte se ti nuk me do, do te me mbash mbyllur ne shtepi etj........

Ndenji rreth 2 dite dhe me mori ne telefon dhe me tha; Stiljano une dua te ndahem nga ty per faktin se ti je shume xheloz. Une i thash une jam xheloz por jo deri ne ndarje. Por ajo ashtu donte ashtu beri. Nuk reagova keq thjesht mevinte inat se me thoshte qe vdekja do na ndaja ne te dy asnje tjeter.Nejse. U ndame.
Rri dy dite kjo dhe me mer ne telefon. Me thote qe Stiljano u be ti harrojme.
Kjo gje mua me ishte bere........
Une i thashe jo ne u ndame dhe nuk kemi per tu lidhur me. Nga ana ime mos prit qe une te mar ne telefon dhe te them ????? une te dua, Ate mos e prit nga mua. Ajo filloi te qaje ne telefon. Une e mbylla telefonin. Per faktin se ishte hera e trete qe me thoshte do ndahemi dhe rrinte 2 dite me thoshte u bene ca u bene ti harrojme.!
Nuk foli dhe e mbylli telefonin duke qare. E mora kete vendim per faktin se ishte hera e katert qe ma thoshte "do ndahemi".

https://kuqezi.albanianforum.net/

17HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 19/1/2013, 19:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje djale ishte i lodhur duke lexuar mesazhet e te dashures, sepse ajo shkruante vetem I love u, a ke ngrene per sot, Me mungon, je jeta ime... etj etj

Nje nate , kur ai po flinte i vin nje mesazh prap nga e dashura e tij.
Ishte i lodhur, prandaj vendosi te mos e lexonte. U ul te flinte perseri.

Te nesermen e merr ne cel. nena e te dashures. Ajo po qante nderkoh qe po i thoshte se e dashura e tij kishte vdekur mbreme nga nje aksident rrugor...

Atij i kujtohet mesazhi qe i kishte derguar & e lexon : Shpirt, te lutem eja e me ndihmo, dikush po me ndjek!

Morali: Asnjehere mos i injoroni personat qe ju duan dhe kujdesen per ju, sepse nje dite do ta kuptoni se keni humbur henen, nderkohe qe po numeronit yjet

https://kuqezi.albanianforum.net/

18HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 19/1/2013, 19:12

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Hej BABI, si shkojne gjerat atje lart..?? ( Nje leter e shkruar nga nje vajze qe ka humbur babain.. )
Te trajton mire parajsa?

Jo se, nese pasi te mori ne gjirin e saj nuk denjohet as te beje kete, do te beja gjithcka per te te kthyer ketu.

Pastaj ti ketu je akoma,sepse gjithe jeten tende e mblodha dhe i bera nje vend ne zemren time.

Por, sigurisht, ketu lotet vazhdojne te dalin te shtyre nga malli per ty.

E nese je mire ndoshta arrij te jem mire edhe une.

BABI, doja te te kerkoja falje sepse heren e fundit qe u pershendetem, nuk e di nese perqafimi qe te dhashe te trasmetoi ate qe duhet te kisha thene, qe te dua shume.

Une gjithsesi ta thashe kur po merrje fryme per here te fundit, por dyshoj te me kesh degjuar.

Dua te te them qe me mungon shume e qe lotet nuk mbarojne kur kujtoj kohen qe kaloja me ty.

Do kishim bere kaq shume gjera bashke nese do ishe ketu duke me mbajtur per dore, si atehere kur isha vogelushe.

E tani qe po te shkruaj kete leter, shoh lart ne qiell dhe perpiqem te mos qaj, por mungesa jote eshte me e forte se une.

Kam kaq shume gjera per te te thene por ajo qe dua te te bertas e ta degjosh mire eshte, se pavarsisht se ka pak kohe qe je larg meje, vendi me i privilegjuar ne zemren time te perket ty BABI!

Po po, ai vend plot me dashuri, ai vend qe thote gjithcka per mua, te perket ty!



Do te te shkruaj prap, te premtoj!

Me mungon dhe te dua pafundesisht shume

https://kuqezi.albanianforum.net/

19HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 19/1/2013, 19:16

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kjo, eshte nje histori qe i perket nje ushtari me emrin Mehmet i cili kishte shkuar per te kryer detyrimin ushtarak ne Veri te Irakut, i cili me se fundmi kthehet ne shtepi. Mehmeti para se te kthehej ne shtepi merr ne telefon familjen e tij qe ishte ne Stamboll.
E dashur nene dhe baba me se fundmi po kthehem ne shtepi, por para se te vij dua tju pyes per dicka. A mundem te sjell edhe nje shokun tim ne shtepi?
Padyshim u pergjigjen ata. `Do te ishim shume te lumtur te njeheshim me ate`. Por ka dicka qe ju duhet ta dini` vazhdoi me tej Mehmeti, ai u plagos rende ne lufte. Ai shkeli minen e zeze dhe humbi njerin krah dhe njeren kembe. Ai nuk ka vend tjeter se ku te shkoje. Une dua qe ai te vije tek ne dhe te jetoje me ne.
” Me vjen shume keq qe e degjoj kete biri im, ndofta ne e ndihmojme qe te gjeje nje vend tjeter”. ` Jo ai do te jetoje me ne kete dua une tha ai ....”. `Biri im, tha i ati `ti nuk po e kupton se cfare po thua. Nje person qe ka nje problem kaq te madh neve do te na shqetesonte.
Ne kemi jeten tone dhe nuk mund te lejojme nje ndryshim te tille. Une mendoj se ti duhet te vish ne shtepi dhe ta harrosh kete djale. Ai duhet te vazhdoje jeten e tij dhe ka per ta gjetur nje rruge. `Pas kesaj Mehmeti e mbylli telefonin. Nena dhe babai i tij nuk degjuan me asnje fjale rreth tij...
Pas disa ditesh, dikush nga policia e Stambollit i mori ne telefon. Dhe i thane qe djali i tyre kishte humbur jeten pasi kishte rene nga ndertese. Sipas policise ishte vetevrasje.
Me nje shqetesim te madh nena dhe babai moren avionin e pare dhe u nisen per ne morgun e spitalit shteteror te ketij qyteti per te bere verifikimin e personit. Ata e verifikuan Mehmetin. Por ata i shqyen syte...., sepse verifikuan dicka qe ata nuk e dinin. Mehmetit i mungonin nje krah dhe nje kembe...
Ne kete histori kjo nene dhe ky baba i ngjajne nje femije. Ne e kemi te thjeshte te duam njerezit e qeshur dhe qe duken mire qe na rrethojne por ne rastin kur ka njerez qe nuk jane te shendetshem sa ne dhe qe na shqetesojne, qe nuk jane te bukur sa ne dhe qe nuk jane te zgjuar sa ne, preferojme te rrijme larg ketyre personave.
Lutemi shume qe askush nuk na vendos neve ne kete kategori. Nje njeri qe ushqen nje dashuri te njeanshme eshte deri ne fund pjese e familjes sone sado qe ne te jemi te shemtuar, te varfer, ose te pazote.

https://kuqezi.albanianforum.net/

20HISTORI PREKESE :( !! Empty Re: HISTORI PREKESE :( !! 22/1/2013, 05:01

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons