Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Incidenti me UFO ne Shag Harbour prej Mon 21 May 2012, 16:51

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Incidenti me UFO ne Shag Harbour eshte nje prej ceshtjeve me te cuditshme te lidhura me UFO-t ne te gjitha koherat. Ne tetor te vitit 1967, nje objekt fluturues i paidentifikuar u perplas ne Nova Scotia.Shag Harbour, nje fshat i vogel peshkataresh, ishte vendi i perplasjes si edhe per te gjitha polemikat qe rezultuan prej perplasjes.


Ky fshat ishte aq i vogel sa nuk ishte shenuar as neper harta perpara ketij incidenti.


Fshataret e vendit kishin perrallat e tyre me anije fantazma dhe monstra gjigande te detit, por incidenti me UFO i vitit 1967 do tu jepte atyre dicka qe ata vertet nuk do e harronin asnjehere. Dhe e gjithe pjesa tjeter e botes do t'i njihte ata dhe do t'i kujtonte ne lidhje me kete incident.


Gjithcka filloi ne daten 4 tetor 1967. Deshmitaret ne ate vend pane kater drita te shndritshme ne qiell. Pese persona te rritur i pane dritat qe ndizeshin e fikeshin ne menyre te cuditshme. Dhe me pas, nga asgjeja, dritat u zhyten poshte ne drejtim te ujit. Ne vend qe te zhyteshin brenda ne uje, dritat dukej se kane lundurar ne siperfaqe, ne nje breg pothuajse gjysem milje.


Ne fillim deshmitaret menduan se behej fjale per nje avion qe po perplasej, dhe lajmeruan menjehere policine per ndihme.


Ajo qe ata nuk dinin ishte se ata nuk kishin qene te vetmit qe e kishin pare cfare kishte ndodhur. Ron Pound, i policise, i kishte pare dritat dhe kur mori njoftimin, ishte rruges per tek bregu. Ai mendonte se kishte pare kater drita te vendosura ne nje anije fluturuese.


Ai arriti tek bregu se bashku me Victor Werbieki dhe banore te tjere te fshatit, ku te gjithe ishin deshmitare te nje drite te verdhe qe lundronte mbi uje. Nderkohe qe anija, apo cfaredo tjeter qe ishte levizte, nje shkume e verdhe lihej prapa saj.


Mbas pak kohe, ajo ose u largua aq sa nuk dukej me, ose u zhyt nen uje.


Ron Pound kontaktoi me Rescue Coordination Center ne Halifax dhe ata bene nje kontroll te trafikut ajror me nje radar NORAD ne Bacarro, Nova Scotia. Pergjigja qe moren ishte se nuk kishte asnje avion qe kishte humbur dhe qe ishte raportuar i humbur. Nje anije civile dhe nje ushtarake u munduan te zbulonin se cfare kishte ndodhur.


Diten e nerserme, Rescue Coordination Center plotesoi nje raport ne Ottawa me Canadian Force Headquarters. Ne raport thuhej se nje objekt "me origjine te panjohur" goditi ujerat ne Shag Harbour.


Siperfaqja eshte kerkuar nga zhytesit per disa dite, por nuk u raportua te ishte gjetur ndonje gje prej tyre. Megjithate, disa njerez besojne se ne fakt eshte gjetur dicka.


Mesa duket, nje objekt eshte dalluar ne nje hidrolokator ne nje baze zbulimi nendetesesh aty prane, dhe thuhet se militaret po planifikonin te zbulonin dhe te nxirrnin qe aty cfaredo te ishte. Perpara se ata te mundeshin, megjithate, nje objekt i dyte u shfaq nga asgjeja prane objektit te pare.


Ata me pas vendosen te prisnin dhe te shihnin perpara se te fillonin te vepronin. Ne nje pike gjate pritjes, nje nendetese Ruse u pa ne ujerat Kanadeze. Nderkohe qe ushtaraket shkonin ta kontrollonin, dy objektet e paidentifikuara u zhduken. Supozohet qe dy anijet fluturuan drejt qiellit per te mos u pare me kurre.


Askush nuk e di te verteten nese kjo eshte e vertete apo nje skenar i menduar mire. Asnje prej raportimeve te militareve apo civileve nuk u regjistrua. Prandaj, nuk ka te dhena aktuale per te mbeshtetur deklarimet qe kishte vertet objekte qe ishin zbuluar ne hidrolokator.


Nje gje eshte e sigurt. Dicka u perplas vertet ne ujerat prane Shag Harbour ne vitin 1967. Megjithate nese ishte nje anije aliene, nje anije Ruse, apo dicka tjeter, do te ngelet gjithmone nje mister.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons