Forumi Kuq E Zi
A ekziston miqësia mashkull-femër ?! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
A ekziston miqësia mashkull-femër ?! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
A ekziston miqësia mashkull-femër ?! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
A ekziston miqësia mashkull-femër ?! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
A ekziston miqësia mashkull-femër ?! 540443_425634057461468_236304299727779_1449971_160553037_n
A ekziston miqësia mashkull-femër ?!

Studimi i ri tregon që është i mundshëm, por njëkohësisht meshkujt më shpesh tërhiqen seksualisht nga shoqet, se sa e kundërta. Meshkujt më shpesh tërhiqen nga shoqet se sa femrat nga shokët. Po ashtu, meshkujt janë më të prirë për të vlerësuar në lidhje me atë se sa janë shoqet e tyre të interesuar seksualisht për ta. Në shumicën e rasteve tërheqja seksuale në mes shokëve konsiderohet ngarkesë. “Mendoj që meshkujt dhe femrat dëshirojnë të jenë shokë, dëshirojnë të krijojnë lidhje platonike. Por, informatat që i kam mbledhur tregojnë që tërheqja seksuale mund të krijojë probleme”, ka thënë April Bleske-Rechek, psikologe nga Universiteti në Wisconsin. Bleske-Rechek dhe bashkëpunëtorët e saj kanë hulumtuar se si personat heteroseksualë përballen me problemet e tërheqjes seksuale në miqësi. Sipas fjalëve të Bleske-Rechek, rezultatet e studimit nuk janë befasuese. “Meshkujt shpesh tërheqjen seksuale e nxjerrin nga konteksti”, ka thënë Bleske-Rechek. Shumë meshkuj, të cilët në kohën e testimit kanë qenë në lidhje, po ashtu kanë pranuar që shoqet e tyre i konsiderojnë tërheqëse dhe që me gjithë qejf do të kishin me to diçka më shumë se miqësi apo shoqëri. Duket që tërheqja fizike në mes miqve zhduket me vite, sepse numri i personave të vjetër të përfshirë në studim, të cilët kanë thënë që ndjejnë tërheqje, ishte shumë më i vogël se tek personat e rinj.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Esht miqesia me e sinqert pasi nuk ka xhelozi mes dy miqeve dhe ndihmojn njeri tjetrin ne situata te ndryshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons