Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Pas tre vitesh, 800 milionë kinezë në internet

Qeveria kineze duket se ka synime ambicioze. Me qëllim të zvogëlimit të dallimit digjitale në krahasim me vendet tjera të zhvilluara, deri në vitin 2015 në internet do të lidhen 800 milionë kinezë.

Edhe pse nga perspektiva jonë kjo shifër na duket megalomane, të kujtojmë që kjo është vetëm 57 për qind e popullatës së përgjithshme të këtij vendi, ku të paktën 200 milionë prej tyre jetojnë në vise rurale.

Deri tani, qeveria kineze për penetrimin relativisht të vogël të internetit">internetit është arsyetuar me madhësinë e vendit që vështirëson ndërlidhjen e komuniteteve të largëta në Net, dhe madje edhe me monopolin e operatorëve shtetërorë China Telecom dhe China Unicom për ç’arsye pëson kualiteti i shërbimeve (shpejtësia mesatare e internetit">internetit broadband ëshët më shumë se 1,3 Mbps).

Kohë më parë Kina ka tejkaluar shifrën prej 500 milionë shfrytëzuesish të internetit">internetit, kështu që ka gjasa që plani për 300 milionë të tjerë shtesë që të mund të realizohet në afatin e paraparë .


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons