Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera prej Mon 14 May 2012, 13:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Më shumë se gjysma e femrave nxiten seksualisht nga femrat tjera, thuhet në një studim të ri.

Sipas hulumtimeve të fundit, është normale që femrat të jetë kurioze ndaj seksit të njëjtë dhe kureshtja me kalimin e viteve bëhet më e theksuar.

Hulumtuesit e Universitetit Boise State kanë intervistuar 484 femra. 60 për qind e tyre deklaruan se tërhiqen nga femrat tjera, 45 për qind pranuan se kishin puthur tashmë një femër tjetër, ndërsa gjysma e të intervistuarave fantazojnë intimitetin me seksin e njëjtë.

Femrat jo rrallë herë përjetojnë ndjenja intensive nga miqësia e vërtetë me shoqet e tyre. Arsyet duhet gjetur në mënyrën se si marrëdhënia e tyre funksionon.

Si shoqe, femrat kalojnë mjaft kohë së bashku, tregojnë detajet më intime të jetës private, ndajnë të mirat dhe të këqijat dhe padyshim mbështesin njëra-tjetrën. Për këtë shkak thuhet se miqësia e femrave nuk dallon nga marrëdhënia romantike.

“Femrat emocionalisht afrohen. Kjo krijon mundësi për zhvillimin e intimitetit dhe ndjenjave romantike”, tha Elizabeth Morgan, njëra nga profesoreshat që udhëhoqi studimin. /Telegrafi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
ne vend te te kundertes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons