Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shpjegimi i 10 endrrave me te shikuara.... prej Sun 06 May 2012, 11:42

Aldo

avatar
Moderator
Moderator

Te shikosh endrra eshte natyrale,te shikosh gjithashtu te ashtuquajtura makthe eshte mese natyrale. Keto histori te cilat ja themi vetes tone gjate nates kane nje fundksion shume te rendesishem dhe te dobishem.Endrrat na ndihmojne te mendojm dhe te zgjidhim nje sere ceshtjesh te jetes tone aktive. Ketu , kemi shpjegimin e 10 endrrave me te zakonshme qe ne shohim:

1.Kur ndiqesh nga dikush

Te ndiqesh nga dikush eshte endrra me e zakonshme. Mund te kete ndjekur nga nje kafshe, njeri ose fuqite e erreta.Cfardo lloj gjeje qe te ndjek simbolizon nje pjesen tuaj e cila nuk eshte e afte ose nuk do te pranoj.Eshte nje periudhe ne jeten tuaj ku ndiheni i padobishem.Kafsha mund te perfaqesoje pjesen me te lire te natyres tuaj.Nje person i cuditshem ose nje energji negative perfaqeson mesime te cilat ju duhet ti mesoni ose pranoni.Kjo lloj endrres eshte nje thirrje qe ju duhet te merni me shume kontrroll ne jeten tuaj.Ndonjehere kjo enderr do te thote edhe te maresh disa vendime te veshtira.

2.Kur je duke u mbytur

Te jesh duke u mbytur ose mos te kesh mundsi te maresh fryme eshte e lidhur ngushte me ate cka karakterizon jeten tuaj. Nese shikoni duke u mbytur athere pyesni veten;"Cfare jam duke bllokuar,shmangur ose nuk jam ne gjendje te merrem? Kjo eshte vecanerisht e vertet ne lidhje me ato ndjenja qe ju nuk doni ti pranoni.Ne nje enderr,mund te mesosh te maresh fryme nen uje.

3.Kur je i bllokuar.

Nese enderroni qe jeni i bllokuar ose nuk keni mundesi te levizni,eshte e mundshme qe jeni ne nje situate ku nuk keni mundesi zgjidhjeje.Ne jeten tuaj reale nuk jeni duke i lejuar vetes te pranoni qe jeta eshte e mbushur plot me mundesi te reja. Kur te zgjoheni bisedojeni me dike qe i besoni per keto periudha kur ndiheni i ngecur.

4.Kur ndahesh ose divorcohesh nga partneri

Kjo lloje endrre ka me shume se nje kuptim.Endrrat e verteta per nje ndarje romantike mund te kthehen ne nje lloje pasigurie dhe pakenaqesie per mardhenien.Mund te jete gjithashtu nje menyre per ti derguar nje mesazh te pandergjegjesmes tuaj, qe ate qe mendoni si te sigurt mund te jete shume me e paqendrushme sesa mund ta pranoni.Ndonjeher disa gjera mesohen me mire nese qendroni me veten tuaj,pavaresisht gjithckaje.Mendoni se cfare ju ben te ndiheni te sigurte ne jeten tuaj reale.

5.Kur plagosesh

Nese plagosesh ne enderr duhet te beni kujdes me pjesen e trupit ku jeni demtuar.Koka perfaqeson te terin ju;duart menyren sesi ju i beni balle jetes;kembet flasin per ate cka ju mbeshtet ju.Pyesni veten tuaj ne cilen periudhe te jetes tuaj keni qene te neglizhuar dhe te keqtrajtuar.Eshte momenti qe te jeni me vigjilent ne priorotizimin e disa nevojave tuaja qe dikur kane kaluar ne vend te dyte ne jeten tuaj.

6.Kur te bie dhembet

Nje numer i konsiderueshem i njerezve enderron sikur i bien dhembet.Dhembet jane te domosdoshem per te folur per te ngrene,te kemi nje paraqitje te mire e mund te jene te dobishme ne mbrojten tone,Humbja e dhembeve ndonjehere surgjeron qe jeni duke patur veshtiresi ne marjen e nje vendimi.Mund te ndiheni sikur nuk jeni ne gjendje te shprehni ndjenjat e juaja reale,dyshon ne aftesine tuaj per tu kujdesur per veten tuaj ose thjesht frike te foluri ne publik.

7.Kur je nudo ne publik.

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por askush nuk e veren kete.Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje me njerezit te cilet ju rrethojne.Endrra pasqyron qe jeni të rrezikuare,te dobët në sytë e të tjerëve e ndonjeher edhe qesharake.
Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta.
Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

8.Kur humbet aeroplanin,trenin,autobuzin..

Keto endrra vine kur ju vraponi gjithmone sa andej ktej per te arritur ne orar diku.Kjo gjithashtu do te thote qe keni humbur nje mundesi te levizni ose te ndryshoni horizontet tuaja.Keto endrra gjithashtu mund te shfaqen kur keni per te marre vendime te rendesishme.Keto endrra jane te ngjashme me ato endrra kur nuk keni mundesi te kaloni nje test.Duhet te pyesni veten nese jeni i pergatitur per sfiden e rralles.

9.Kur shikoni dike te vdekur tashm

Te shikosh nje te aferm te vdekur,eshte nje nder endrrat me te zakonshme,Duke sikur disa nga keto vizitor jane kontakte yjore.Zakonisht keto kontakte perfshinje nje komunikim telepatik dhe pa fjale.Keto endrra jane shpesh inkurajuese dhe aspak te frikshme dhe shqetesuese.Ata bëjnë me dije se dashuria vazhdon përtej konceptit tonë të hapësirës ose kohës. Nëse personi i vdekur është duke folur me zë të lartë, ajo është me shumë gjasa nje enderr qe flet per nje pjese tuajen personale.

10.Kur shikon nje katastrofe naturore

Te shikosh Nje termet,tsunami,uragan,tornado ose fundin e botes ne enderr shpesh do te thote nje menyre jetese e cila duhe te dorezohet.Ka dicka qe nuk shkon e cila eshte e ngjashme me nje ndryshim dramatik nga ajo cka eshte e sigurte dhe familjare per ju.Kjo nuk mund të jetë një masë e saktë, por mund të tregojnë disa turbullira emocionale, ose nevojen per te pranuar nje menyre krejtesishte te re per te ekzistuar ne bote.

relin

avatar
ju lutem me ndihmoni...............kam pare para disa ditesh ne enderr gjyshen ajo ka vdekur para disa kohesh .....un po i jepja dicka per te ngren cfar do te thote.................???????? ju lutem cfar do te thote

relin

avatar
@relin shkruajti:ju lutem me ndihmoni...............kam pare para disa ditesh ne enderr gjyshen ajo ka vdekur para disa kohesh .....un po i jepja dicka per te ngren cfar do te thote.................???????? ju lutem cfar do te thote

Juventini

avatar
i/e perjashtuar
i/e perjashtuar
@relin shkruajti:
@relin shkruajti:ju lutem me ndihmoni...............kam pare para disa ditesh ne enderr gjyshen ajo ka vdekur para disa kohesh .....un po i jepja dicka per te ngren cfar do te thote.................???????? ju lutem cfar do te thote
besoj se ke bere mire edhe se ajo te mendon ...

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
@relin shkruajti:ju lutem me ndihmoni...............kam pare para disa ditesh ne enderr gjyshen ajo ka vdekur para disa kohesh .....un po i jepja dicka per te ngren cfar do te thote.................???????? ju lutem cfar do te thote
Mesa e di une kur e shef te vdekur i zgjatet jeta,,e s'a i perkete te ngerenit s'eshte mire...Kshu e di une


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
7.Kur je nudo ne publik.

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por
askush nuk e veren kete.Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne
dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje
me njerezit te cilet ju rrethojne.Endrra pasqyron qe jeni të
rrezikuare,te dobët në sytë e të tjerëve e ndonjeher edhe qesharake.
Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta.
Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

Une shume here e enderroj veten Lakuriq


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
ALENA shkruajti:7.Kur je nudo ne publik.

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por
askush nuk e veren kete.Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne
dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje
me njerezit te cilet ju rrethojne.Endrra pasqyron qe jeni të
rrezikuare,te dobët në sytë e të tjerëve e ndonjeher edhe qesharake.
Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta.
Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

Une shume here e enderroj veten Lakuriq

Kjo do te thote se dicka po pregatitet te ndryshoj jeten tuaj me se miri e dashur Alena.....ta uroj me gjithe shpirt se shpejti te ndodhi nje gje e tille dhe te te shoh me fustan nuserie...

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
il conte shkruajti:
ALENA shkruajti:7.Kur je nudo ne publik.

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por
askush nuk e veren kete.Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne
dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje
me njerezit te cilet ju rrethojne.Endrra pasqyron qe jeni të
rrezikuare,te dobët në sytë e të tjerëve e ndonjeher edhe qesharake.
Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta.
Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

Une shume here e enderroj veten Lakuriq

Kjo do te thote se dicka po pregatitet te ndryshoj jeten tuaj me se miri e dashur Alena.....ta uroj me gjithe shpirt se shpejti te ndodhi nje gje e tille dhe te te shoh me fustan nuserie...
FLM ALDUSH


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
@relin shkruajti:ju lutem me ndihmoni...............kam pare para disa ditesh ne enderr gjyshen ajo ka vdekur para disa kohesh .....un po i jepja dicka per te ngren cfar do te thote.................???????? ju lutem cfar do te thote
Mesa di un te vdekurve qe te dalin ne enderr zduhet ti japesh asgje dhe nuk duhet ti shoqerosh kur te thon qe ti cosh ne ndonje vend, e para kur i jep ndonje gje do smuresh ndersa e dyta kur i shoqeron per ne ndonje vend do te vdesi ndonje i aferm...
Ndoshta ja kam futur kot po kshu kam degjuar.... Shpresoj mos te jen te verteta kto qe thash un respekt


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons