Forumi Kuq E Zi
Shërim i pabesueshëm i “djalit breshkë” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shërim i pabesueshëm i “djalit breshkë” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Një fëmijë në Kolumbi quhej “djali breshkë ‘për shkak të një mase gjigante që mbulonte shpinën e tij si një guaskë. Tani djali mund të jetojë një jetë normale pas ndërhyrjes së bërë nga një kirurg britanik.Didier Montalvo, gjashtë vjeç, nga Kolumbia, ka pasur një problem të rrallë kongjenital të gjendjes Nevus Melanocytic.Ishte një shans i keq për djalin e vogël që ajo u rrit aq shumë, duke rrezikuar të kthehej në malinje, por Luz, nëna e Didier, nuk mund të bënte operacionin për shkak të gjendjes ekonomike.

Familja u izolua edhe nga fshati, pasi ata kishin frikë se ai ishte i prekur nga forcat e këqija, që do të thoshte se ai nuk mund të shkonte në shkollë apo të pagëzohej.

“Unë dua të rritem”, tha Didier.
Por urithi nuk do të më lejojë. ‘

Por në sajë të kirurgut që merret me kirurgjinë plastike, Neil Bulstrode, i cili e operoi atë falas, pasi kishte dëgjuar për këtë, Didier tani mund të rritet si çdo fëmijë tjetër.

Historia do të transmetohet si pjesë e serisë së dokumentarit Bodyshock të Channel 4.
Mjeku kishte fluturuar në Kolumbi për të kryer atje operacionin dhe ishte hera e parë për të që shihte një gjendje në këto përmasa. 3/4 e trupit ishte mbuluar nga kjo “guaskë” shprehet ai.
Z. Bulstrode është një ekspert në trajtimin e pacientëve si Didier, të cilët vuajnë nga gjendje të rralla.

Shkaku nuk është i njohur, por ekspertët mendojnë se ka një ndryshim në zhvillimin e qelizave embrionale të lëkurës të shkaktuar nga një mutacion gjenetik. Dr. Bulstrode, i cili kryen rreth 40 operacione CMN në një vit në Great Ormond Street, tha se puna me ekipin në Bogotá kishte qenë një eksperiencë e mahnitshme.

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
shyqyr p[aska ber zoti mrekullira


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons