Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pula në Sri Lanka polli zogun prej Mon 23 Apr 2012, 21:54

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një pulë në Sri Lanka polli një zog pa bërë fillimisht vezë. Zogu lindi i shëndetshëm dhe plotësisht i formuar, megjithatë pula ngordhi nga dëmtimet e brendshme gjatë pjelljes.
Sipas fjalëve të veterinerëve, veza e fekonduar brenda 21 ditëve ka evoluar në një zogth të plotë.
Lajmi i pulës gjallëpjellëse i dha shkas mediave lokale të ironizojnë në lidhje me temën e paradoksit filozofik mbi vezën dhe pulën. “Pula është shfaqur para vezës”, – kjo shprehje u bë titulli i një gazete lokale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons