Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ishte veza apo pula me pare? Ja pergjigjia! prej Fri 11 Nov 2011, 22:20

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nje nder pyetjet qe dukeshin si pa pergjigjie duket se ka qene subjekt i studimit te shkencetareve te cilet pretendojne se kane gjetur pergjigjien. Shikoni me poshte se kush ishte me pare!
Sipas kerkueses Darla Zelenitsky, e universitetit Calgary te Alberta-s, Kanada, me pare ka qene veza dhe jo pula. Epo, atehere, kush e beri vezen?

Shpjegimi eshte i thjeshte dhe logjik. Ne baze te zbulimeve arkeologjike u gjet se ne Oqeanin Planetar ekzistonin kafshe te cilat konsiderohen stergjysherit e pules se diteve te sotme. Ujerat u terhoqen, ndersa keto filluan te vendosnin vezet ne stere, duke u transformuar pergjate evolucionit, derisa arriten tek pula qe njohim sot.

Keshtu, ne nje pike te caktuar te evolucionit, nga nje veze e ketyre kafsheve prehistorike, te cilat ishin ne origjine dinozaur, lindi pula.

Tani, kerkon pergjigjie nje pyetje tjeter: ishte veza apo dinozauri me pare?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons