Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ja si mashtroi kjo grua në mënyrë spektakolare për 11 shtatorin

Çdo kush që e dëgjoi historinë e Tania Head ndjeu keqardhje dhe më pas edhe inspirim për të vazhduar më tej pa u dorëzuar pavarësisht vështirësive të jetës. Në një histori lufte të ashpër mes jetës dhe vdekjes ajo i tregoi mbarë opinionit publik se si kishte arritur të largohej nga kati i 78 i kullës jugore të Qendrës Botërore të Tregtisë në ditën fatkeqe të 11 shtatorit ndërsa gjithçka po shembej rrotull saj.

Tania tha gjithashtu se i fejuari i saj kishte humbur jetën në kullën tjetër në të njëjtën ditë e në të njëjtin sulm mizor të organizatës terroriste al-Qaeda. Ajo ishte ndër 19 personat që e përjetuan avionin që po i drejtohej me shpejtësi në sulmet e vitit 2001 ndërsa rrëfeu se një burrë ndërsa vdiste brenda kullave i dha unazën e martesës që të mund tia rikthente gruas së tij.

Një prej njerëzve që u prek shumë nga kjo histori ishte edhe Angelo Guglielmo Jr që ka realizuar kërkime në kundër të realizimit të një dokumentari për të mbijetuarit e asaj tragjedie.

Por me kaq përfundon gjithçka pasi e gjithë kjo histori ishte një paketë e jashtëzakonshme gënjeshtrash. Angelo që ka publikuar edhe një libër me titull “Gruaja që nuk ishte aty” tregon se si ajo që supozohej të ishte një avokati dhe inspirim është kthyer totalisht në të kundërtën.

Emri i Head nuk ishte Tania e në fakt ajo as nuk kishte qenë në Kullat Binjake. Ajo gjithashtu nuk kishte humbur bashkëshortin në atë tragjedi të përmasave botërore. Emri i saj i vërtetë ishte Alicia Head dhe ajo as nuk kishte qenë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 11 shtator por ndodhej në Spanjë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aaahaaaaahah kjo po qe qenka nonna ksaj punne


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons