Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nese ju keni shtëpin tuaj me wierless eshte ngadalesuar shpejtesia e rrjetit tuaj , atehere eshte e mundur qe dikush tjeter e shfrytezon rrjetin tuaj. Në këtë artikull ne stafi i Ke kompjuter ! a te Ndihmoj ? do te ju paraqesim një mënyr të tjesht që ju të kuptoni se kush është duke shfrytëzy rrjetin tuaj me Wierless.

Kjo metode është e sakt 100% qe do ti shihni te gjitha pajisjet e lidhura me rrjetin tuaj, por jo cdo router tregon te dhenat e sakta. Hapni Browserin ( Shfletuesin ) dhe kycuni duke shkruar IP adresen e routerit ( shenoje atje tek URL ). Zakonisht eshte http://192.168.0.1 ose http://192.168.1.1 nese jo atehere duhet te jete e shkruar ne router se bashku me username dhe password. Nese nuk mund ta gjeni passwordin te shkruar, shikoni ne databaezen e passwordeve ne kete faqe : http://www.routerpasswords.com/
Pasi te kyceni, shkoni te pjesa me emrin Attached Devices ose Device List. Ne routera DD-WRT shkoni tek Status -> Wireless . Do te gjeni nje liste me IP adresa te cilat momentalisht e perdorin rrjetin tuaj.Tani ju duhet ti dini IP të kompjuterave tuaj . Cdo ip tjeter që shihni përvec tuajes ateher duhet te dini qe ato tjerat jan futur ne rrjetin tuaj ne menyr Ilegale , dhe duhet ti largoni nga rrjeti juaj .

http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons