Forumi Kuq E Zi
Si ta verejme kur dikush na genjen?  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si ta verejme kur dikush na genjen?  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Si ta verejme kur dikush na genjen?  Empty Si ta verejme kur dikush na genjen? prej Sat 14 Apr 2012, 20:09

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si ta verejme kur dikush na genjen?  543330_418992274778866_141388129205950_1755233_291575915_n
Çdokush deshiron ta dije t’i ze genjeshtaret ne flagrance dhe ne fakt ky artikull ka te beje me disa veprime te shkelqyera per t’i zene genjeshtaret. Pra, si t’i thuani dikujt qe eshte duke genjyer ?


Se pari duhet te siguroheni se a deshironi vertete ta dini? Disa njerez e shohin genjeshtren si nje fakt per te mbuluar te verteten e dhimbshme. Hapi i pare per te zbuluar nje genjeshter eshte se duhet siguruar mbi ndjenjat tuaja personale ne lidhje me ndonje teme. Me fjale te tjera, çfare eshte perfshirja e juaj ne nje genjeshter?

Pyetja tjeter eshte: Pse ky person do te genjente tek ju? Cili eshte qellimi? Ndoshta frikesohet se do te humbase ndonje person te dashur, ndoshta mendon se e verteta do te bej qe te humbase besimin tek ai, pse?
Nje shembull rreth kesaj eshte kur nje femije per t’iu shmangur denimit nga prinderit, ai genjen dhe prindi eshte ne pozite me te mire per te gjykuar.

Duhet te dini se si flet ai/ajo ne menyren normale. Hapi i pare qe duhet bere eshte te lexosh gjuhen e trupit per te ditur gjendjen normale te tij, sjelljet ditore, pa presion dhe pa genjeshtra.

Vini re se sa ndikon stresi. Per te qene nje genjeshtar i mire duhet goxha pune sepse ai qe prish gjithmone planet eshte stresi, duke ju bllokuar teresisht. Prandaj per te zbuluar nje genjeshter vini re se sa ndikon stresi.

Shikoni shenjat. Disa nga shenjat qe mund te verehen jane levizjet e trupit dhe mos-kontakti me sy. Gjate genjeshtres njerezit shpesh ‘ngrijne’ dhe me ane te levizjeve te trupit perpiqen ta shesin genjeshtren. Te gjitha informacionet qe jipen njeri-tjetrit ndodhin gjate shikimit sy me sy, mirepo genjeshtaret e kane te veshtire te shikojne ne sy, prandaj kjo eshte karakteristike.

Gjestikulacioni. Duke prekur hunden dhe mbulon fytyren/gojen. Ky gjest realizohet per te vene distancen mes genjeshtarit dhe juve.

Ngrit zerin. Nje tjeter produkt i stresit eshte se zeri i genjeshtarit do te rritet gradualisht. Kjo mund te verehet nese e dini zerin normal te tij.

Nje pauze gjate bisedes. Shumica e njerezve bejne nje pauze, jo per ndonje gje po per te menduar se çka te flasin dhe kjo mund te verehet te genjeshtaret.

Besoni intuites tuaj. Mos e ngaterroni intuiten me deshiren. Nuk mund te deshtoj ky ‘eksperiment’ sepse edhe eshte i vertetuar shkencerisht dhe nese ndiqni keto hapa me rradhe, do te vini tek rezultati perfundimtar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons