Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Një vajzë 4 vjeç nga Britania ka një nivel inteligjence vetëm një pikë poshtë Albert Ajshtajnit dhe Stefen Hauking. Heidi Hankins ka kuotën e inteligjencës 159. Ajo ka mësuar vetë për të lexuar dhe ishte në gjendje të numëronte deri në 40 kur ishte vetëm dy vjeçe.Ajo është bërë pjesë e Mensa, komunitetit britanik ku bëjnë pjesë njerëzit me kuotë të lartë inteligjence. Sipas Mensa, mesatarja e koeficientit të inteligjencës për të rriturit është 100Në vitin 2009. Oscar Uringey, dy vjeç e gjysmë atëkohë, u bë personi më i ri që i bashkohej Mensas me një nivel inteligjence 160.

Heidi arrinte të pikturonte princesha dhe kafshë që 14 muajshe, moshë ku shumica e fëmijëve sa arrijnë të zhgaravisin. Kur arriti 18 muajshe prindërit e saj vërejtën se ajo po përdoret kompjuterin për të mësuar për të lexuar vetë. /F.S/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
kom x shtypjen se ka e me inteligjent se kjo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons