Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një 93 vjeçare nga Florida e ka parkuar makinën e saj përgjithmonë pasi ka bërë me të plot 927 mijë kilometra për 48 vite.

BBC thotë se Rachet Veitch e bleu makinën e saj Mercury Comet Caliente për 3.289 dollarë në shkurt të vitit 1964. Ajo ka zgjatur tre makina dhe 18 ndërrime baterish.

Më 9 mars ajo hoqi dorë nga timoni pasi legalisht është e verbër.

Ajo ka në plan që ta shesë makinën në vend që ta lërë për të afërmit e saj nga frika se ata nuk do kujdesen për të.

Veitch thotë se është kujdesur shumë për makinën, prandaj ajo ka rezistuar kaq shumë.

Mendohet se makina tani vlen 12 mijë dollarë dhe gruaja shpreson t’ia shesë atë prezantuesit amerikan Jay Leno.

Megjithëse gruaja ka bërë kaq shumë kilometra, ajo sërish nuk e mban rekordin. Atë e mban Irv Gordon që me makinën e tij Volvo P1800 ka hyrë në librin e rekordeve Guinness në vitin 1998 pasi kishte bërë me të 1.69 milion milje që nga viti 1996. Së fundmi është raportuar se ai ka bërë 3 milion milje me atë makinë, por është raport i pakonfirmuar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons