Forumi Kuq E Zi
Top 10 ushtritë më të medha në numër. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Top 10 ushtritë më të medha në numër. Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Top 10 ushtritë më të medha në numër. Empty Top 10 ushtritë më të medha në numër. prej Thu 12 Apr 2012, 19:55

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
10 shtetet me poshte jane sipas numrit me te madh te personelit ushtarak. Renditja nuk eshte sipas fuqise. Nese do te ishte sipas fuqise, ne vend te pare do te qendronte Sh.B.A e ndjekur nga Rusia. Keto jane 10 ushtrite me te medha sipas numrit.
1.Kina:
Personeli aktiv: 2,285,000 [2011]
Personeli rezerve: 800,000 [2011]

2.Shtetet e Bashkuara :

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-amerikane-kuriozitete-enigma-com-2
Personeli aktiv: 1,477,896 [2011]
Personeli rezerve: 1,458,500 [2011]3.India:
Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtriaindiane-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 1,325,000 [2011]
Personeli rezerve: 1,747,000 [2011]4.Rusia:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-ruse-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 1,200,000 [2011]
Personeli rezerve: 754,000 [2011]5.Korea e Veriut:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-koreano-veriore-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 1,106,000 [2011]
Personeli rezerve: 8,200,000 [2011]6.Korea e Jugut:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtriakoreano-jugore-1-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 653,000 [2011]
Personeli rezerve: 3,200,000 [2011]7.Pakistani:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-pakistaneze-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 617,000 [2011]
Personeli rezerve: 515,500 [2011]8.Turqia:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-turke-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 612,900 [2011]
Personeli rezerve: 429,000 [2011]
9.Irani:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-iraniane-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 545,000 [2011]
Personeli rezerve: 650,000 [2011]
10.Franca:

Top 10 ushtritë më të medha në numër. Ushtria-franceze-kuriozitete-enigma-com
Personeli aktiv: 362,485 [2011]
Personeli rezerve: 419,000 [2011]


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
hmm po prandaj turqia qonn trupa se qenka nje nder ushtrir me tmdha tbotes sa keq qe sqenka shba nfillim


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons