Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 MAKINA E TE ARDHMES prej Mon 13 Jun 2011, 09:35

INERCIALpeace

avatar
Moderator
Moderator
Nje shpikes ka ardhur me idene dhe vizatimin e nje makine qe mund ta ngasesh ne rruge,rere, akull dhe uje.
Makina e gjithe terreneve ka shpejtesine maksimale 62MPH dhe punon si hovercraft per te ecur ne siperfacje e ndryshme.
I riu 21 vjecar Designer Yuhan Zhang, krijoj makinen e mrekulushme qe e quajti Volkswagen Aqua per nje konkurs te sponsoriszuar nga fabrika germane VW.

Makina ka sport-design per tju pershtatur 4 motoreve me helike dhe airbags te integruara ne makine per te bere ngrijen nga toka. Nje gjam te pare qe te jep nje pamje fantastike si perpara edhe siper.
Bazuar ne teknologjine qe eshte tani per tani e mundur aqua perdor si karburant hydrogjen per te vene ne pune dy motorret te cilet kane zero carbon emissions.
Njeri motorr e fryen te ngrihet dhe tjetri e leviz perpara dhe i jep drejtimin e duhur.


Zhang nje student i mekanikes nga kina tha '' shpresoj qe Aqua te jete nje makine qe mund ta bleje kush do dhe te jete per gjithe publikun''
https://2img.net/h/i403.photobucket.com/albums/pp111/forumivirt/article-2002726-0C85A5F600000578-109_634x466.jpg

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons