Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Bima qe rritet nje here ne 40 Yjet prej Tue 20 Mar 2012, 22:05

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Bimes Agave franzosinii i duhen 4 dekada per te oelur dhe pastaj thahet
serisht.
Stafi i Royal Botanic Gardens ne Kew, u intriguan kur kjo bime papritmas filloi te rritej pas 40 vjetsh heshtje.
Bima u rrit aq shume ne nje hapesire teper te vogel te kopshtit botanik sa qe mirembajtesve ju duhej te hiqnin nje pjese te oatise per ta³Ne momentin qe filloi, mund ta shikoje te rritej cdo dite,´ tha Lara Jewitt. ³Kjo eshte bima me ritje me te shpejte qe kam pare
ndonjehere, dhe qe i eshte dashur periudha me e gjate per te lulezuar.´ Bima u rrit dhe u vyshk serisht aq shpejt sa qe punetoret aty
nuk munden te mbledhin fara prej saj me shpresen per te mbjelle me shume fidane, te cilet lulezojne vetem nje here ne 40 vjet.
Bima pati nje ritje aq te shpejte sa qe punetoreve ne periferi te Londres ju desh te hiqnin pjese te catise per te lejuar progresin e saj qe
te vazhdonte. Kur ajo u rrit plotesisht, reth 1/3 e trupit te saj ndodheshin jashte nderteses.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons