Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Femrat të urinojnë në këmbë. prej Fri 09 Mar 2012, 22:15

Aldo

avatar
Moderator
Moderator

Anëtarja e këshillit bashkiak të Kopenhagenit nga radhët e Partisë Socialiste Nacionale, Iben Wiene Rathje, mendon se femrat duhet që të urinojnë më këmbë, si shenjë e barazisë gjinore. Ajo ka paraqitur një propozim në këshill, me anë të të cilit kërkon që të miratohet kërkesa për ndërtimin e vendeve për urinim për femrat në qytet, të quajtura “Missoirs”. “Nuk ka asnjë arsye natyrore që edhe femrat të mos qëndrojnë në këmbë gjatë urinimit. ‘Missoirs-et’ do të mundësojnë që kjo të bëhet duke qëndruar në këmbë, në mënyrë që të mos krijohen radhë, sidomos gjatë evenimenteve të ndryshme në qytet”, ka deklaruar Rathje. Sipas saj, fakti që meshkujt urinojnë në këmbë dhe femrat jo, është një pabarazi e madhe gjinore. Por, duhet parë nëse kërkesa e saj do të miratohet dhe për më tepër, nëse do të mirëpritet nga femrat.

2 Re: Femrat të urinojnë në këmbë. prej Sat 10 Mar 2012, 13:17

Vizitor

avatar
Vizitor
Ajd ajde mire e ke qe mos te marrin mikrobe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons