Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Djaloshi pa këmbë, fenomen i Barças në Rio

Një djalosh 11 vjeç, i lindur pa këmbë, por që adhuron të luajë futboll. Është historia e vërtetë e Gabriel, një fëmijë brazilian që ka një kontroll të topit dhe një aftësi driblimi për t’u pasur zili.

Djaloshi është bërë protagonist i një videoje që në Brazil, Argjentinë dhe vende të tjera të Amerikës Latine po klikohet gjithnjë e më shumë nga përdoruesit e internetit.

Pasi ka rënë në sy për aftësitë e tij, ai është thirrur në ditët e fundit për t’u stërvitur në shkollën e futbollit të Barcelonës në Rio de Zhaneiro, njofton një website brazilian që tregon “Historinë e pabesueshme të fëmijës pa këmbë”. Pavarësisht defektit të tij, Gabriel luan shumë më mirë se shumë bashkëmoshatarë të tij dhe ëndërron të bëhet si Messi”, njofton nga ana tjetër një faqe interneti argjentinase.

Ndërsa Mauricio Soares, një nga anëtarët e stafit të Barcelonës në Rio, shprehet se 11-vjeçari ka një “koordinim të pabesueshëm motorik”, që e bën atë të jetë fare i veçantë.
Gabriel është kështu shembulli i gjallë se me një vullnet të fortë, pavarësisht problemeve që mund të dalin, ëndrrat mund të realizohen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

okl01

avatar
Antar Special
Antar Special
Dhe kjo skishte ndodh ndonjeher ne futboll, ishalla behet futbollist i mir.


Gabriel është kështu shembulli i
gjallë se me një vullnet të fortë, pavarësisht problemeve që mund të
dalin, ëndrrat mund të realizohen.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons