Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Familja me dhjetë albinë prej Thu 08 Mar 2012, 15:18

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një familje indiane do të hyjë në librin e rekordeve “Guinnes”, si familja me më shumë pjestarë albinë të njohur ndonjëherë.

Dhjetë antarët, e kryesuar nga babai 50-vjeçar dhe nëna 45-vjeçare kanë lindur të gjithë me një lëkurë jashtëzakonisht të zbehtë dhe flokë të bardhë, për shkak të një problemi gjenetik që bën pigmentin të mungojë pothuajse tërësisht.

Pjestarë të një shoqërie tradicionale, familja Pullan ka vuajtur paragjykimin dhe jeton në kushte shumë të vështira në një dhomë të vetme, por të paktën ata mund të ngushëllohen sadopak me faktin që emrat e tyre janë përjetësuar midis rekordeve botërore.

Pasi prindërit albinë u njohën me njëri-tjetrin dhe u martuan tre dekada më parë, pasi askush tjetër nuk i konsideronte për martesë, ata lindën katër fëmijë, të cilët dolën të gjithë me të njëjtin problem gjenetik dhe tashmë kanë edhe katër nipër e mbesa albinë.

Jashtëzakonisht të bardhë për të qenë indianë, janë të paktë ata që besojnë se familja Pullan ka lindur me të vërtetë në Indi, ndërsa pothuajse të gjithë ata që nuk i njohin prej kohësh i marrin për anglezë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons