Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ish-zëvendësministri i Brendshëm, Myftar Tare, në një rrëfim për gazetën Panorama, flet për censusin e realizuar në Shqipëri në vitin 1945. Tare thotë se të dhënat e këtij regjistrimi u dërguan në Konferencën e Paqes në vitin 1946. Sipas tij, nuk kishte një pyetje për kombësinë, por një për gjuhën, e cila pohonte sipas Tares edhe kombësinë. Ai thotë se pyetja rezultoi efektive. Sipas Tares, pavarësisht presioneve të mëdha të Athinës, në Himarë nuk u deklarua asnjë grek. Kështu ndodhi edhe në Korçë, ku u deklarua vetëm një minoritet i kufizuar maqedonasish. Ish- zyrtari i periudhës komuniste thotë se nga regjistrimi rezultoi se në Shqipëri kishte rreth 1.200.000 banorë. Nga këta 40 mijë ishin të huaj. Prej tyre 35 mijë ishin grekë që jetonin në Sarandë e Gjirokastër.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons