Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Sean Penn bëhet “argjentinas” prej Tue 14 Feb 2012, 18:18

Vizitor

avatar
Vizitor


Aktori fitues i çmimeve “Oscar”, Sean Penn, përkrahu pretendimin e Argjentinës për ishujt e Falkland, ndërsa akuzoi Britaninë si një vend kolonizator.

Sipas Penn, refuzimi i Londrës për t’i dorëzuar ishujt e njohur në spanjisht si Malvinas, vendit të tyre të origjinës, është thjesht “arrogant dhe i pambështetur”.

Ishujt e ndodhur pranë brigjeve të Amerikës së Jugut, me një popullsi prej rreth 3 mijë banorësh, por me pasuri të sapozbuluara nafte, ishin formalisht pjesë e Argjentinës, kur vendi fitoi pavarësinë nga Spanja në vitin 1810.

Megjithatë, një ekspeditë britanike pushtoi Malvinas dhe i pagëzoi me emrin Falkland në vitin 1833 dhe që prej atëherë ishujt kanë qenë gjithmonë pjesë e territoreve përtej detit të Britanisë së Madhe.

Aktori bëri deklaratat e tij provokuese në një takim me Presidenten e Argjentinës, Cristina Fernandez de Kirchner, në Buenos Aires.

I njohur për qëndrimet e tij antikonformiste, Penn vlerësoi se “çështja e Falkland duhet të rregullohet me diplomaci, në një tryezë ndërkombëtare. Është e qartë që pretendimet e Britanisë janë të paarsyeshme dhe shprehin një mendësi të qartë kolonialiste. Për mua, është e qartë që Malvinas duhet t’i bashkohen Argjentinës”.

2 Re: Sean Penn bëhet “argjentinas” prej Sat 09 Feb 2013, 16:05

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
teper interesant ky shkrim


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons