Forumi Kuq E Zi
Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! 166936_370016666343094_141388129205950_1601004_1358876122_n
''Kjo qe do iu tregoj ka ndodhur ne vitet 89-91.Kjo gje i ka ndodhur nuses se xhajes tim.Ajo ishte 19 vjec kur u fejua me xhajen tim dhe jetonte ne Vaqarr.

Nje nate sipas te shtepise se saj ajo kishte lare rrobat ne banje me uje te nxehte dhe kishte menduar qe ujin me ilac ta hidhte ne oborr dhe ashtu veproj.

Mirepo mesa duket uji ishte aq i nxehte saqe thuhet se ajo me ate uje qe paka hedhur ne oborr paska djegur femijen e xhindit malaiqin.Nje nate ne shtepine e saj ne Vaqarr asaj i shkojene 4 burra te medhenje dhe e rrahin.

Kjo histrori nuk i tha familjes se burrit atehere.Kur erdhi ne shtepine e burrit pra u martua ajo filloj te kishte serisht probleme derisa njehere mami im ka qene prezente bashke me mamane e burrit te saj pra (vjerra) kur ajo thoshte qe boll aman te lutem nderkohe thote mami im qe ajsaj iu gris fustani qe kishte veshur floket iu shkaterruan dhe thoshte qe jane kater deri sa u fut ne nje qoshe dhe pushoj pas pak ajo ulet ne divan dhe rregullohet per pak sekonda floket i rregullohen disi ajo pa levizur asgje dhe madje edhe buzet sikur ia lyen me buzekuq.

Kete histori ia tregoj vete ajo mamit tim e cila i tha po te ta them e di qe do me rrahin prape por une dua te ta them sepse me duket sikur lirohem.

Dhe ajo i thote mamit tim:Jane 4 burra te medhenje (ajo kishte ngelur shtatezane) qe me rrahin dhe me thone sa mire na i dogje femijen tone, as ne nuk do te te lejojme qe edhe ti te kesh femije.

Ato me rrahin thote ajo por pasi ato mbarojne vjen nje vajze bjonde me floke te gjata shume e bukur dhe ajo me vjen e me rregullon (edhe tani qe po e shkruaj me rrenqethet mishi) floket me lyn me buzekuq dhe me thote:"Keshtu kane bere edhe ato me apre me mua edhe pak do vazhdojne keshtu pastaj nuk do te te bejne gje.

Mami dhe vjerra e saj te tmerruara nga skena qe kishin pare vete me sy dhe nga ajo qe ajo vajze tregoi ato i tregojne burrit te saj dhe e cojne tek doktori.

Ai i thote se ky nuk eshte problemi im cojeni tek ndonje hoxhe.E cuan ne nje hoxhe dhe ai i thote qe ajo ka djegur melaqin dhe duhet te keni kujdes deri kur gruaja te ndjeje gjalle foshnjen qe ka ne barke.Ruajeni mire dhe po e ruajtet ajo do shpetoje njehere e mire.

Ne shtepine tone erdhi dhe e ema e vajzes per te ruajtur vajzen e saj, xhaja la punen qe te rrinin me te.Keto gjera kesaj vajza i ndodhin vetem kur ishte pa burra shtepia ne rast se kishte burra shtepia xhindet nuk i vinin.

Ne e kishim shtepine ne kate te 5-te tek rruga Myslym Shyri.Vajza filloj te behej si e cmendur vetem bente xhiro rreth e rrotull shtepise.

Per nje cast gjyshja shkoj te bente kafe, xhaja ime hapi 10 cm deren e ballkonit se ndezi nje cigare nena e saj po rrinte ulur ne divan ndersa mami im ne dhomen e saj duke u marr me mua se isha i vogel.

Ne momentin kur kjo bente xhiro neper shtepi flakerimthi del nga dera e dhomes qe ishte me shine qe hapi xhaja pa e levizur fare ate kalon ballkonin me lule pa prekur asnje fije dhe bie poshte.

Mami im thote qe sdo ta harroj kurre ate skene qe kam pare kurse xhaja arriti tia prekte doren por jo qe ta kapte.Ajo ra nga kati i 5 ne kembe perpara nje zoterie qe i vuri duart dhe e mbajti.Vdiq pasi u shemb komplet.

https://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Aman edhe ti..sa here te kam thene mos hap tema te tilla......me fal njeher ti i beson?

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kristina shkruajti:Aman edhe ti..sa here te kam thene mos hap tema te tilla......me fal njeher ti i beson?
aman mi po i gjej neper net dhe i postoj ktu Smile

https://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

Anonymous
Vizitor
$EB@$TJ@N shkruajti:
Kristina shkruajti:Aman edhe ti..sa here te kam thene mos hap tema te tilla......me fal njeher ti i beson?
aman mi po i gjej neper net dhe i postoj ktu Smile
Neti ka plot e jo vetem nga keto.

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
hahah po nga t egjitha llojet po mar spo mar vec nga keto

https://kuqezi.albanianforum.net/

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Nje femije i tha mamase..,
"Mama kam vizatuar me buzekuq carcafin tend"..
...Gruaja e inatosur e rreh femijen dhe e le pa ndjenja...
Pas pak gruaja pendohet dhe i lutet te birit te hape syte.,por me kot..,
Zemra tij e vogel kishte pushuari se rrahuri:(:'(...e ne cercafin e gruas shkruhej..."Mami une te dua ty":'(

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Aldo shkruajti:Nje femije i tha mamase..,
"Mama kam vizatuar me buzekuq carcafin tend"..
...Gruaja e inatosur e rreh femijen dhe e le pa ndjenja...
Pas pak gruaja pendohet dhe i lutet te birit te hape syte.,por me kot..,
Zemra tij e vogel kishte pushuari se rrahuri:(:'(...e ne cercafin e gruas shkruhej..."Mami une te dua ty":'(
Aman O Aldo tham te qetesohemi..c na bere Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! 2924271548 Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! 2924271548 Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! 2924271548

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Nje djale dhe nje vajze takoheshin gjithmone ne te njejtin vend.Por vajza gjithmone shkonte me vonese ,dhe djali asnjehere nuk merzitej me te.Nje dite djali mesoi se kishte nje semundje te pasherueshme.Vajza sa e mesoi i tha:Ti ♥ sje merzitur kurre kur un vonohesha gjithmone tani jam un qe do te bej ceshte e mundur qe te jemi bashke ne parajse:'(((
Djali Tha:Je dhe do te mbetesh e vetmja femer ne jeten time dhe do te pres te jemi te lumtur ne parajse:'(

Vizitor

Anonymous
Vizitor
AMAN EDHE TI. Nje histori e vertete...dhe shume prekse dhe e tmerrshme !!! 3210750418

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Kjo histori ka ndodhur vertet ... Ne nje fshat te vogel te Kosoves nje vajz e re behej nen per her te pare . Ajo ishte teper e lumtur per faktin qe do te lindte nje femij dhe gezimi i saj shprehej qart . Burri i saj ishte nje person i mrekullueshem , qe cdo femer do ta donte si personin qe deshiron te kaloj jeten . Kur femija lindi u zbulua nga mjeket qe ai kishte nevoj per shum perkushtim dhe kujdesje te vecante . Kur femija arriti moshen 3 vjec shkon i afrohet nenes se tij dhe i thot qe ishte i semure . Nena e nenvlersoj kte gje dhe e merr te birin e perqafon . Pas disa minutash ajo largohet nga dhoma dhe kur kthehet gjen te birin e saj pa jete te shtrir tek dyshemeja . E tronditur fillon te qaj e te bertas me te madhe sa qe gjith fshati perfundoj tek shtepia e saj . Kaluan disa vite dhe nena e shkrete nuk pranonte te kishte serish femij te tjere . Bashkshorti i saj ja mbush mendjen dhe pas disa kohesh ajo lind serisht nje djal te vogel dhe gezimi i saj rritet jasht mase . Kur djali mbushi 1 vjec nenes i shfaqet ne enderr djali i saj i 1 . Dhe ajo e tronditur nis duke qare . I biri e qeteson dhe i thot : " Mami ti e di qe te dua shum por un ktu ku jam ndihem shum i vetmuar prandaj un kam ardhur te te them qe dua te marr edhe vellackon tim te vogel me vete por sdua qe ti te merzitesh . Aty ku un jetoj tani esht nje vend teper i bukur dhe un dua qe dikush te jet pran meje . " Djali e perqafon te jemen dhe ajo zgjohet nga gjumi shikon foshnjen e saj te vogel i cili po flinte gjum i qet dhe ne boten e tij te bukur . Pas disa kohesh po afronte ditelindja e djalit te par dhe nena ishte teper e stresuar ne ato dit . Ne oren qe djali kishte lindur foshnja e vogel dha shpirt ne krahet e nenes se tij . E pikelluar nena qan e bertet gjer ne ate pike qe po kalonte ne cmendi . Ne mbremje von nena ndegjon zerin e dalit te saj qe i thot : " Mami te faleminderit shum , mos u merzit un dhe vellai im jemi te lumtur tashme . " Nena e shkret qan dhe lotet qe po i dilnin ishin lot gezimi . Ajo nuk lindi me femije dhe jetoj pjesen e mbetur te jetes me bashkshortin e saj . Varri i saj dhe i bashkshortit te tij ndodhen afer varrit te femijeve dhe tani jetojn te lumtur si nje familje e vertet ne boten qe atyre ju perkiste..

Infinit

Infinit
Princeshe
Princeshe
3333 3333 3333 3333 3333
Aldo shkruajti:Kjo histori ka ndodhur vertet ... Ne nje fshat te vogel te Kosoves nje vajz e re behej nen per her te pare . Ajo ishte teper e lumtur per faktin qe do te lindte nje femij dhe gezimi i saj shprehej qart . Burri i saj ishte nje person i mrekullueshem , qe cdo femer do ta donte si personin qe deshiron te kaloj jeten . Kur femija lindi u zbulua nga mjeket qe ai kishte nevoj per shum perkushtim dhe kujdesje te vecante . Kur femija arriti moshen 3 vjec shkon i afrohet nenes se tij dhe i thot qe ishte i semure . Nena e nenvlersoj kte gje dhe e merr te birin e perqafon . Pas disa minutash ajo largohet nga dhoma dhe kur kthehet gjen te birin e saj pa jete te shtrir tek dyshemeja . E tronditur fillon te qaj e te bertas me te madhe sa qe gjith fshati perfundoj tek shtepia e saj . Kaluan disa vite dhe nena e shkrete nuk pranonte te kishte serish femij te tjere . Bashkshorti i saj ja mbush mendjen dhe pas disa kohesh ajo lind serisht nje djal te vogel dhe gezimi i saj rritet jasht mase . Kur djali mbushi 1 vjec nenes i shfaqet ne enderr djali i saj i 1 . Dhe ajo e tronditur nis duke qare . I biri e qeteson dhe i thot : " Mami ti e di qe te dua shum por un ktu ku jam ndihem shum i vetmuar prandaj un kam ardhur te te them qe dua te marr edhe vellackon tim te vogel me vete por sdua qe ti te merzitesh . Aty ku un jetoj tani esht nje vend teper i bukur dhe un dua qe dikush te jet pran meje . " Djali e perqafon te jemen dhe ajo zgjohet nga gjumi shikon foshnjen e saj te vogel i cili po flinte gjum i qet dhe ne boten e tij te bukur . Pas disa kohesh po afronte ditelindja e djalit te par dhe nena ishte teper e stresuar ne ato dit . Ne oren qe djali kishte lindur foshnja e vogel dha shpirt ne krahet e nenes se tij . E pikelluar nena qan e bertet gjer ne ate pike qe po kalonte ne cmendi . Ne mbremje von nena ndegjon zerin e dalit te saj qe i thot : " Mami te faleminderit shum , mos u merzit un dhe vellai im jemi te lumtur tashme . " Nena e shkret qan dhe lotet qe po i dilnin ishin lot gezimi . Ajo nuk lindi me femije dhe jetoj pjesen e mbetur te jetes me bashkshortin e saj . Varri i saj dhe i bashkshortit te tij ndodhen afer varrit te femijeve dhe tani jetojn te lumtur si nje familje e vertet ne boten qe atyre ju perkiste..

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons