Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Të arrish të kuptosh mendimet e dikujt, e cilësuar deri dje si një telepati, sot duket se është kthyer në një realitet shkencor i mundshëm prej një grupi neuro-shkencëtarësh.

Kështu, në sajë të chip-i që futet në kokë, arrijnë të përcillen tingujt nervorë, të cilët shënojnë impulset elektrike të gjeneruara nga neuronet e angazhuara për të dëgjuar një seri fjalësh.

Me shumë durim dhe ndihmën e një kompjuteri, studiuesit në Universitetin e Kalifornisë, kanë lidhur sinjalet e emëtuara nga secili grup neuronesh, në një fjalë.

Deri në rindërtimin, hap pas hapi, të fjalorit që truri ynë përdor për të përkthyer tingujt në koncepte.

Në këtë mënyrë, gjuha që qelizat e trurit përdorin për të komunikuar me njëra-tjetrën, fillojnë të marrin trajtë të deshifruar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons