Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet

Kerkimi ne Google mund te konsiderohet si nje pike referimi per fushen e navigimit ne internet. Ne fakt rezultatet qe Google jep arrijne te kenaqin pjesen me te madhe sepse realizojne nevojat e perdoruesve.
Inxhinieret e Mountain View po vleresojne tashme per teknologji te reja, ne menyre per te zhvilluar nje sistem kerkimi intuitiv, i cili duhet te jete ne gjendje te 'lexoje mendimet'.
Keto mendime ne fakt kane qene ne vazhdim e siper per kete drejtim. Mjafton te mendoni per Instant, qe eshte ne gjendje te perfondoje apo te kompletoje frazat qe kerkoni, duke marre parasysh vetem germat e para qe shkruani.
Por eshte hasur edhe nje evolucion i thelle qe vihet ne Android, apo ndryshe eshte quajtur aplikacioni Google Now. Qe nepermjet GPS, perdoruesit mund te gjejne rrugen per te ndjekur apo kohen e nevojshme qe merr kerkimi.
Per momentin ekspertet e Google jane te zene me nje proces analizash dhe mbledhje te dhenash, per te ditur se cfare eshte kerkuar se fundmi ne faqe, ne menyre per te vene nje algoritem ne gjendje te parashikoje cfare do te kerkojne ne te ardhmen perdoruesit e Google.
Gjithcka duhet te jape nefund nje kerkim te shpejte si rezultat, ne gjendje qe te bazohet nje karakter automatik ne konsulencen e permbajtjeve online. Natyrisht behet fjale vetem per hapat e pare drejt dickaje inovative.
Eshte ende heret per te thene se cilat do te jene rezultatet konkrete te nje sistemi kerkimi te ketij lloji, por sipas parashikimeve dhe potencialit te Google, natyrisht perspektiva eshte premtuese.
Nga ana tjeter Google ka ditur te rinovohej, duke futur te reja te rendesishme ne kerkime. Se fundmi ka patur zhvillime te ndryshme qe kompania ka menduar te realizoje.
Mjafton te mendojme per kerkimet e reja sociale te Google. Tani e ardhmja eshte e pasur me mundesi, per te forcuar motorin me te famshem te kerkimit ne bote.
"Leximi i mendimeve" mund te jete rruga me inovative per tu kryer, tani na mbetet te presim per ta pare konkretisht per cfare behet fjale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ca thu ri ehe sdashka tmendoj per asgjeeeee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
mendo,ate qe ke ne tru,google eshte vetem kopjim

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
cdo gje qe ka krijuar njeriu, ne krahesim me trurin e njeriut esht zero, ska kompjuter ne bot qe te harrij turin


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons